Karolina Chojnacka

Powstanie film o Janet Guthrie! Legendę wyścigów zagra zdobywczyni Oscara!

Janet Guthrie to pierwsza kobieta, która zakwalifikowała się i wzięła udział w wyścigu Indianapolis 500 i Daytona 500. Teraz jej historia zostanie przeniesiona na kinowy ekran! Powstanie film o Janet Guthrie!

Janet Guthrie jest pierwszą kobietą, która zakwalifikowała się i startowała w Indy 500 i Daytona 500. Guthrie była inżynierem, ale kiedy w 1963 roku odrzucono jej wniosek zostania jedną z pierwszych astronautek-naukowców, postanowiła zostać kierowcą wyścigowym. Starty Guthrie spotkały się z negatywnymi reakcjami męskiej społeczności wyścigowej, ale nie pozwoliła, by powstrzymało to ją przed osiągnięciem wyznaczonego celu. Guthrie ma na swoim koncie ponad 47 wyścigów. Jej kariera wyścigowa rozpoczęła się w Jaguarze XK 120, do którego  sama zbudowała silnik.

Historia Janet Guthrie zostanie przeniesiona na kinowy ekran. Zawodniczkę zagra zdobywczyni Oscara, Hilary Swank. Film powstanie na podstawie książki Stephana Talty „Speed ​​Girl”. W rozmowie z portalem „Deadline” aktorka wyznała:

To niesamowita, prawdziwa historia o upodmiotowieniu kobiet i podążaniu za swoimi marzeniami. Nie mogę się doczekać, aż jej inspirujące życie pojawi się na ekranie.

Data premiery filmu o Janet Guthrie nie jest jeszcze znana.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze