Tata Nano Gold – prawdziwy klejnot czy tania biżuteria?

Chyba nie ma na świecie takiej kobiety, która nie odróżniłaby taniej biżuterii ze sklepu „wszystko za 4 zł" od prawdziwego srebra i diamentu. A do której grupy zaliczyć Tatę Nano pokrytego klejnotami?

fot. Tata

Każde dziecko wie, po co powstał taki samochód jak Tata Nano. Auto w założeniach miało podbić rynek w segmencie najmniejszych samochodów. Jego niska cena miała być głównym powodem, dla którego pojazd miał się sprzedawać jak ciepłe bułeczki. Tymczasem, jak się okazuje, w dobie XXI wieku klienci nie do końca są zainteresowani produktami z najniższej półki „made by tesco”.

Zainteresowanie samochodem spada drastycznie, producent się niepokoi. Do tej pory udało się sprzedać jedynie 71 tysięcy egzemplarzy, co nie jest rekordowym wynikiem. Zwłaszcza, że potencjalnie samochód miał zdominować ulice na całym świecie.

Indyjski producent próbuje więc ratować się za wszelką cenę.

Jeden z trzynastu projektów. Ciekawe, który wygra…
fot. Tata

We współpracy z firmą jubilerską Titan postanowiono stworzyć specjalny egzemplarz pokryty klejnotami i złotem, który zapewni szum medialny i być może przypomni ludziom o istnieniu takiego modelu jak Nano. W ten sposób auto, które z założenia miało być bardzo skromne i jedynym jego wyposażeniem miał być… silnik, doczeka się, o dziwo, ekskluzywnej wersji!

Ogłoszono konkurs, w którym udział bierze 13 artystycznych projektów Nano w złocie. Zwycięzca wyłoniony zostanie niebawem, a zwieńczeniem dzieła będzie prawdziwe Nano w złocie przygotowane w fabryce Titan w Bagalore.

Ciekawe tylko, czy właściciel takiego egzemplarza będzie mógł spać spokojnie? W końcu chyba nikt nie chciałby, żeby jego klejnot na czterech kółkach którejś nocy po prostu sobie… spłonął? Niestety, powodów do niepokoju jest wiele  – do tej pory zliczono już kilkanaście przypadków płonących Nano z powodu źle zamontowanej instalacji elektrycznej…

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze