Daria Mikólska

Tata Curv – ta nazwa to nie żart. Najbardziej zaawansowany model z Indii

Tata Curv to najnowsze dziecko indyjskiego koncernu. Samochód będzie wyposażony w najnowszą technologię i napęd elektryczny. Premiera dopiero za dwa lata.

Koncern Tata jakiś czas temu próbował zdobyć europejski rynek. Samochody indyjskiej marki były sprzedawane nawet w Polsce. Indyjski producent skupia się teraz na rodzimym rynku, a już niebawem pojawi się nowy model w gamie.

Tata Curv
Tata Curv

Tata Curv ma być najnowocześniejszym samochodem elektrycznej indyjskiej marki. Auto powstało na platformie Tata Generation 2 EC Architecture. Co ciekawe, nowoczesna platforma jest również dostosowana do montażu silnika spalinowego.

Zobacz: Nowy samochód w wielkiej, sterylnej bańce. Tak właśnie Tata Motors walczy z koronawirusem

Koncern Tata mocno stawia na technologię elektryczną. Firma chce, żeby 25 procent sprzedaży stanowiły samochody bezemisyjne. W tej chwili w ofercie są już dwa modele: Nexona EV oraz Tigora EV. Tata Curv dołączy do nich już niebawem i będzie pozycjonowany jako topowy model.

Tata Curv
Tata Curv

Będzie to klasyczny crossover, który łączy w sobie cechy liftbacka i sedana. Kanciaste linie nadwozia sprawiają, że auto wygląda bardzo atletycznie. Koncern Tata nie ujawnił jeszcze specyfikacji i danych technicznych samochodu. Wiadomo tylko, że będzie to najbardziej zaawansowana maszyna w ofercie marki. Nie zabraknie nowoczesnych multimediów i systemów wspomagających kierowcę.

Tata Curv
Tata Curv

Tata Curv nie pojawi się jednak w Europie. Indyjska marka skupia się na ekspansji na lokalnym rynku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze