Edyta Klim

Tarah Gieger – zawodniczka, która wygrała AMA National Grand Prix Pro ’19 w klasie kobiet

Tarah Gieger to zdolna i niezwykle odważna zawodniczka. Wielokrotnie udowadniała swój talent, a w tym sezonie została mistrzynią AMA National Grand Prix Pro.

Po czwartym zwycięstwie w tym sezonie Tarah Gieger z zespołu JCR Honda zdobyła największą ilość punktów wśród kobiet w serii AMA National Grand Prix Pro.

Tarah urodziła się i wychowała w Aguadilla, Puerto Rico. Potem jej rodzice przeprowadzili się na Florydę, by otworzyć sklep dla surferów. Jej brat jest zawodowym surferem, a i ona sama na desce świetnie sobie radzi.

Tarah Gieger zapisała się na kartach historii kilkukrotnie. W 2007 roku została jedyną zawodniczką, która wystartowała w zawodach Motocross of Nations. W 2008 roku jako pierwsza kobieta zwyciężyła na zawodach X Games, a po latach także została zawodniczką najbardziej tam utytułowaną. Podczas występów dla Nitro Cirrus stała się pierwszą kobietą, która wykonała backflip na motocyklu. A w 2015 roku zawodniczka wróciła do profesjonalnego motocrossu i ostro trenowała, by osiągnąć tegoroczny sukces.

Oprócz szalonej wprost odwagi cechuje ją niezwykła wytrzymałość. W sezonie 2005 złamała miednicę, a po powrocie i rehabilitacji złamała kręgi szyjne. To oczywiście nie zatrzymało jej sportowej kariery.

Z ciekawostek – w 2013 roku Tarah zgodziła się na nietypową sesję fotograficzną, podczas której na motocyklu jeździła… nago!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze