Taksówkarz prawie doprowadził do karambolu!

Taksówkarz prawie doprowadził do karambolu!

08 września 2019
1
7
Teoretycznie o kierowcach zawodowych powinniśmy myśleć jako o stanowiących wzór dla innych. Jakże często takie myślenie okazuje się błędne.
Loading module...

Trudno na początku powiedzieć co się stało na tej drodze szybkiego ruchu. W oddali widać gwałtownie hamujące samochody, jeden z nich musiał ratować się zjechaniem na pas zieleni. Co takiego pojawiło się na drodze, że było o włos od karambolu?

Okazuje się, że nic się nie pojawiło. Po prostu na poboczu zatrzymało się auto, a podróżujący nim mężczyzna wymiotował, przewieszony przez barierkę energochłonną. Ten widok tak zaciekawił taksówkarza, że niemal zatrzymał się na lewym pasie, co doprowadziło do tej bardzo niebezpiecznej sytuacji.

Komentarze

Tom
08 września 2019 19:32
Zabrać prawko nie ma innej opcji dla potencjalnych morderców
Piotr
09 września 2019 11:57
Nikomu nie przyszło do głowy, że ten taksówkarz zatrzymał się, aby udzielić ewentualnej pomocy...
Z jego perspektywy mogło to wyglądać nieco inaczej niż z tej kamery...
Michał
09 września 2019 12:25
Tak naprawdę to ten co wyjechał na pobocze nie zachował ostrożności. Pewnie gapił się w telefon i gnał na oślep do przodu. Mało to takich.
Marek
09 września 2019 12:29
To nagrywający jest debilem, jeśli coś się dzieje na drodze powinien zwolnić i zachować ostrożność a nie przyspieszać i stwarzać dodatkowe zagrożenie.
Marcin
09 września 2019 12:46
Ślepi zjeby jesteście że to ratownik? Zatrzymał się do udzielenia pomocy... W porównaniu z tym debilem co nagrał to żeby zabłysnąć
Lex kodeks drogowy
09 września 2019 13:45
Do karambolu to doprowadziłby kierowca bmw bo tylko on miał problem z wyhamowaniem, co świadczy o nie zachowaniu ostrożności i najprawdopodobniej nadmiernej prędkości. Po drugie to nagrywający wyprzedzający prawym pasem. Łatwo cos pisać jak nie widać dla czego do tego doszło. A na nagraniu nje widać. Może taksówkarz chciał pomóc temu na prawym pasie. Ale nagrywający postanowił wyprzedzać lewym pasem nke dając taksówkarzowi możliwości zjazdu na prawy pas. Myślę, że nagrywający powinien zostać ukarany mandatem. Chyba że ma innowacyjne prawo jazdy na podstawie innowacyjnych przepisów, to nie wolno go karać za nic .
Nick
10 września 2019 13:33
Po pierwszej ratownicy Ele Taxi maja często szkolenia z KPP i status Ratownika Drogowego w tej sytuacji miał obowiązek przyjrzeć się sytuacji - zwłaszcza ze człowiek wisiał nad barierka .
Druga sprawa - auta za taksówka nie zachowują należytej odległości i to ich wina ze zachowują się jak zachowują . Taksówka mogła mieć chociażby awarie i mógł mu zgasnąć silnik w tej sytuacji również miałby zostać stratowany ?
Winni są tylko zapieprzajacy na zderzaku...