Takich cen ładowarek Volkswagen ID Charger jeszcze nie było! Ile kosztuje wallbox?

Volkswagen prezentuje kompleksowe podejście do elektromobilności oferując nie tylko coraz szerszą gamę aut elektrycznych i hybryd plug-in, ale również rozwiązania pozwalające stworzyć prywatną infrastrukturę ładowania.

Volkswagen umożliwia swoim klientom, którzy nabyli ata elektryczne marki – ID.3, ID.4 i wkrótce ID.5, stworzenie prywatnej infrastruktury ładowania. Wspólnie z firmą Avitron Polska – oficjalnym partnerem VW w zakresie instalacji ładowarek domowych ID. Charger, można zdecydować się na fachowy montaż wallboxów za 2550 złotych netto. Piszemy o tym dlatego, ponieważ wcześniej kwota instalacji wallboxa przekraczała 4 tysiące złotych, a wraz z audytem instalacji elektrycznej w domu, firma potrafiła skasować nawet 6 tysięcy złotych.

Więcej na ten temat tu:
Domowa ładowarka do samochodu elektrycznego od Volkswagena – ile kosztuje ID. Charger i czy to się opłaca?

Volkswagen ID Charger – warianty do wyboru

Chętni mogą wybierać spośród trzech modeli ładowarek ID. Charger – standardowej, Connect oraz Pro. Wszystkie oferują możliwość ładowania z mocą do 11 kW i są wyposażone w wyłącznik różnicowo-prądowy. W zestawie jest także przewód Type 2 o długości 4,5 lub 7,5 m.

ID. Charger Connect ma możliwość połączenia z internetem przez LAN lub WLAN, możliwość sterowania przez aplikację, a wersja Pro ma również seryjny moduł LTE i licznik energii. Wallbox ID. Charger jest w stanie naładować akumulator Volkswagena ID.3 o pojemności 58 kWh w ciągu ośmiu godzin.

Zobacz nasz test Volkswagena ID.3.

Volkswagen ID Charger – cena

Ceny ładowarek ID. Charger zaczynają się od 2099 zł za wersję podstawową, przez 2999 zł za odmianę Connect, po 4449 zł za wallbox w wersji Pro.

Do niedawna montaż ładowarek był dość kosztowny (zależnie od warunków na miejscu). Nowa oferta, przygotowana przez Volkswagena razem z firmą Avitron Polska sprawia, że instalacja jest znacznie bardziej przystępna. Dodatkowo uruchomiono specjalną infolinię dla klientów, gdzie można wyjaśnić wszystkie wątpliwości dotyczące ładowarek. Konsultanci są dostępni pod numerem 500 111 345 – mówi Dawid Kwaśniak, koordynator ds. elektromobilności marki Volkswagen.


Warto wiedzieć, że w przypadku niepoprawnej instalacji ładowarki lub błędnego zabezpieczenia, gwarancja producenta nie zostanie uznana. Avitron Polska poznaje wymagania klienta, sprawdza warunki na miejscu instalacji i konfiguruje wallbox ID. Charger – zaznacza Kamil Babiński, Prezes Zarządu Avitron Polska

Montaż wallboxa – ile to trwa?

Instalacja ładowarki trwa z reguły ok. 4 godzin, zależnie od zakresu prac. W niektórych przypadkach może okazać się, że konieczne jest zwiększenie mocy u dostawcy energii, co może wydłużyć cały proces.

Volkswagen zapowiedział, że chce osiągnąć neutralność pod względem Emisji CO2 maksymalnie do roku 2050, a do 2030 – 70 procent sprzedanych w Europie samochodów osobowych będzie napędzana wyłącznie silnikiem elektrycznym. To oznacza, że z fabryk Volkswagena wyjeżdżać będzie przynajmniej milion samochodów zeroemisyjnych rocznie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze