Quantcast
Ewa Kania

Tak policja ściga motocyklami przestępców – ponad 220 km/h w terenie zabudowanym!

Niedawno do policyjnych jednostek w Polsce zaczęły trafiać nowe motocykle, mające pozwalać na jeszcze skuteczniejsze prowadzenie pościgów. Teraz jedna z komend opublikowała nagranie, pokazujące taki egzemplarz w akcji.

Policyjny pościg na motocyklu z ogromnymi prędkościami

Policjanci ze Słupska, którzy pełnili służbę na nowych motocyklach, podjęli próbę zatrzymania do kontroli motocyklisty. Ten jednak na ich widok nagle przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Jak czytamy w policyjnym komunikacie, stwarzał tym poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, między innymi jadąc z prędkościami przekraczającymi 200 km/h.

Pościg trwał blisko 15 kilometrów i zakończył się, gdy w jednej z miejscowości motocyklista stracił panowanie nad maszyną na wyjściu z zakrętu i przewrócił się. Nie odniósł przy tym żadnych obrażeń.

Szybko okazało się, dlaczego 23-latek uciekał na widok policjantów. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a ponadto jego motocykl nie ma aktualnych badań technicznych.

Policyjne BMW R 1250 RT w akcji

Jak informowaliśmy w kwietniu, Polska Policja podpisała kontrakt 478 egzemplarzy BMW R 1250 RT, które sukcesywnie będą trafiać do komend w całym kraju. Jeden z egzemplarzy brał udział w opisywanym powyżej pościgu. Jak można zobaczyć na nagraniu, prowadzący maszynę policjant, jechał ponad 220 km/h i to także po minięciu znaku teren zabudowany. Później prędkości także rozwijał typowo autostradowe.

Policyjne BMW R 1250 RT napędzane są 2-cylindrowymi silnikami o pojemności 1254 ccm, rozwijającymi 136 KM. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 3,6 s, a prędkość maksymalna to 228 km/h. Można więc powiedzieć, że funkcjonariusz wykorzystał podczas pościgu pełnię możliwości służbowej maszyny.

Komentarze:

Drutex Warszawa Sp Z O.O - 4 lutego 2023

„Niewyrzyte chuje policyjne.”Wprowadzaja na drodze zamet i niebwzpieczenstwo.Do tego sa niekompetetni w podejmowanych decyzjach.Najchujowsza policja w Europie

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze