Taddy Błażusiak po raz trzeci zwycięża w enduro

W niedzielę 14 czerwca Tadeusz Błażusiak, trzeci raz z rzędu wygrał najtrudniejsze zawody off-road motocross Red Bull Hare Scramble. Podczas 15-tego finału na górze Erzberg w Austrii wystąpiło 500 motocyklistów z całego świata, jednak żaden z nich nie był w stanie przegonić Polaka.

Tadeusz Błażusiak na trasie zawodów
fot. Flo Hagena, Red Bull Photofiles
Na mecie Red Bull Hare Scramble
fot. Flo Hagena, Red Bull Photofiles

 

 

 

 

 

 

 

Po raz pierwszy w 15-letniej historii zawodów Red Bull Hare Scramble trzy zwycięstwa należą do 1 zawodnika! Polak, Taddy Błażusiak obronił tytuł udowadniając tym samym, że jest niekwestionowany liderem najtrudniejszych na świecie zawodów enduro. Na miejscu drugim uplasował się zawodnik z Wielkiej Brytanii – Graham Jarvis, a na trzecim Niemiec – Andreas Lettenbichler.

„Miałem kiepski start, a na pierwszym zjeździe przez leżącego na drodze zawodnika wypadłem z trasy. Byłem na 12 miejscu. Minęło 40 minut nim udało mi się nadrobić straty i dogonić prowadzących. Nawet na chwilę nie odpuszczałem gazu” komentuje Błażusiak. „W tym roku trasa była bardzo trudna, o wiele bardziej niż ubiegłoroczne. Na tego typu zawodach wszystko się może zdarzyć – dlatego tak bardzo się cieszę, że wygrałem” dodaje.

fot. Flo Hagena, Red Bull Photofiles
fot. Flo Hagena, Red Bull Photofiles

 

 

 

 

Pomimo początkowych trudności Polak zakończył wyścig 42 minuty przed Grahamem Jarvisem (Wielka Brytania). Samo dotarcie na linię mety wyścigu Red Bull Hare Scramble jest już wielkim osiągnięciem. 

 Wyniki Red Bull Hare Scramble 2009

    1. Taddy Błażusiak (Polska)
    2. Graham Jarvis (Wielka Brytania)
    3. Andreas Lettenbichler (Niemcy

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze