Quantcast
Ewa Kania

Ta firma oferuje „pogrzeb w stylu amerykańskim” karawanem, zbudowanym na Peugeocie 208

Czy to idealny samochód dla osób, które chcą podkreślić, że zmarły żył skromnie i nie przywiązywał wagi do ziemskich wygód? Z naszej perspektywy może tak to wyglądać, ale zamysł twórców karawanu na bazie Peugeota 208, był zupełnie inny.

Różne są preferencje, jeśli chodzi o samochód, który posłużył za podstawę do stworzenia karawanu. Większość osób nie przywiązuje do tego raczej wielkiej wagi – pogrzeb to zbyt podniosła i pełna rozpaczy chwila, żeby zastanawiać się, jaki znaczek na masce będzie mieć karawan.

Karawan na bazie Peugeota 208 to nie żart

Nie wszyscy oczywiście tak myślą. Część traktuje korzystanie z wysokiej jakości usług, jako element szacunku, oddawany zmarłemu. Dla innej części pogrzeb jest kolejną dobrą okazją, do podkreślenia swojego statusu materialnego. Ci pierwsi wybiorą zapewne karawan bazujący na Mercedesie klasy E, a ci drudzy Porsche Panamerę.

A gdyby tak zbudować karawan na bazie miejskiego hatchbacka? Na przykład Peugeota 208? Jeśli nie możecie sobie tego wyobrazić, to nie martwcie się, bo nie musicie. Pewna argentyńska firma już stworzyła taki pojazd.

✨Fúnebre Americano sobre Peugeot 208✨ 🔹 Techo elevado. 🔹 En la imagen se puede apreciar la continuidad de las lineas…

Opublikowany przez Carrozados Rosano S.A. Środa, 31 sierpnia 2022

Zastanawiacie się pewnie, skąd taki pomysł. Otóż samochody w Argentynie są znacznie droższe niż u nas, więc firmy zmuszone są do wykorzystywania jako podstawy do budowy karawanów, nawet tak niewielkich aut. Sytuacji nie poprawia fakt, że na warsztat wzięto najuboższą wersję, pozbawioną diodowych „kłów” w zderzaku (zamiast nich mamy czarną, plastikową zaślepkę), a samochód porusza się na stalowych felgach, ukrytych za kołpakami.

Bazowy Peugeot 208, ale karawan wcale nie budżetowy

Nie myślcie jednak, że jest to projekt budżetowy. Firma wręcz zapewnia, że Peugeot 208 zapewnia „pogrzeb w amerykańskim stylu”, co ma chyba podkreślać przepych, choć nie wiemy co z USA ma wspólnego francuski hatchback. Wiemy za to, że został nieźle wykończony. Jak czytamy w ogłoszeniu, ma on:

  • podwyższony dach
  • linie nadwozia stanowiące kontynuację charakterystycznych kształtów oryginalnego 208
  • wnętrze wykończone skórą nappa z indywidualnymi dodatkami
  • podłogę ze stali nierdzewnej
  • oświetlenie LED

Jak wam się podoba taki karawan? Dodajmy, że ta sama firma ma na swoim koncie także przeróbkę między innymi Toyoty Corolli oraz Forda Focusa.

Komentarze:

Andrzej Szerszen Z800 - 11 lutego 2023

Powiem tak.Powinien mu przyhamowac z prawej str.,zeby nie zdążył wcisnąć hamulca!Aż by mu czapka spadła :))

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze