Szykuje się obniżka cen paliw! Dobre wiadomości dla kierowców

Na takie wiadomości czeka chyba każdy kierowca - wszystko wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach szczęśliwi posiadacze samochodów będą płacić mniej przy tankowaniu paliwa na stacjach benzynowych. Szykują się obniżki cen paliw - nawet do 6 groszy na litrze!

Od początku miesiąca w rafineriach odnotowano wyraźne spadki cen. podobnie już od kilku dni możemy zaobserwować na stacjach benzynowych, że ceny uległy zmianie. Nie tylko za benzynę, ale także za tankowanie diesla i LPG. 

Póki co te zmiany cenowe wynosiły ok. 1 grosza na litrze. Eksperci branży paliwowej jednak zgodfnie stwierdzają, że juża kilka dni ta różnica ma być bardziej widoczna.  Możemy się spodziewać nawet obniżki na poziomie 5 albo 6 groszy na litrze! Taka tendencja cenowa ma utrzymać się przez dłuższy czas.

Przeczytaj: „Zapomniał się” podczas tankowania, wysadził stację!

Trend spadkowy wydaje się mieć charakter trwały. – ocenia z kolei portal e-petrol.pl, co – jego zdaniem – oznacza, że w najbliższym czasie kierowcy mogą spodziewać się w końcu upragnionej korekty cen paliw na stacjach.

Według prognoz średnia cena najpopularniejszej benzyny 95 w przyszłym tygodniu powinna mieścić się w przedziale 4,41-4,52 zł/l. Właściciele samochodów z silnikami Diesla mogą płacić za litr oleju napędowego ok. 4,30-4,40 zł.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze