Szybka taksówka od Porsche. Film.

Przejażdżka Porsche jest dla wielu synonimem ich motoryzacyjnych marzeń. Niewiele z nas wie, że te marzenia będzie można niebawem realizować zamawiając... taksówkę.

fot. Autoblid

Wśród samochodów luksusowych to Mercedesy i BMW od lat pełnią  rolę taksówek dla VIP’ów i z ich widokiem zdążyliśmy się już oswoić.

Co innego Porsche – mijająca nas taksówka ze słynnym znaczkiem i charakterystycznymi światłami na pewno nie zostałaby pominięta milczeniem.

Tymczasem taksówka Porsche to nie przedziwny sen, a rzeczywistość. Porsche Panamera taxi zwane pieszczotliwie Taxamerą to marzenia pasażerów i na pewno ucieleśnienie marzeń szofera.

Beżowe auto (w kolorze kości słoniowej) wyposażono w turbodoładowany silnik 4,8 litra  V8 o mocy 500 koni mechanicznych, do setki rozpędza się w 4 sekundy, a na liczniku bez problemu osiąga 303 km/h. Spalanie – nawet nie takie porażające – 12 litrów w cyklu mieszanym (wg producenta). Najbardziej powala jednak cena – ponad 800 tysięcy za auto, może być dla polskich taksówkarzy kwotą nie do przeskoczenia…

Czy Porsche to nie tylko najdroższa, ale i najszybsza taksówka? Obejrzyj film.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze