Edyta Klim

Szkolenie kobiet na mechanika motocyklowego w Bangladeszu

Partnerstwo pomiędzy Międzynarodową Organizacją Pracy, rządem Bangladeszu i Unią Europejską pozwoliło na organizację szkolenia dla kobiet w zawodzie mechanika motocyklowego.

Kobiety w Bangladeszu bardzo często pochodzą z biednych rodzin i nie mają szans na zdobycie jakiegokolwiek wykształcenia. Szacuje się, że 1,5 miliona kobiet nie ma szans na żadne kształcenie.

Dlatego program 10-miesiecznego szkolenia łączy w sobie podstawowe umiejętności czytania, pisania i liczenia z praktycznym szkoleniem umiejętności mechanika.Ciekawe jest to, że tak daleko od „cywilizowanej” Europy postawiono na równouprawnienie i kobiety uczą się zawodu mechanika motocyklowego na równi z mężczyznami.
Początkowo kobiety w serwisie były przyjmowane z dystansem i niedowierzaniem, ale z czasem, swoją solidną pracą i zaangażowaniem, zdobyły zaufanie klientów.

 

Najnowsze

Podium Gosi Rdest w TCR Portugal

Gosia Rdest zaliczyła udany debiut za kierownicą Hondy Civic w zespole Target Competition. Stanęła na podium w wyścigu TCR Portugal.

Miłe zakończenie sezonu wyścigowego dla Gosi Rdest, która w miniony weekend wzięła gościnnie udział w serii TCR Portugal. Polka przywozi do domu puchar za wywalczone 3. miejsce. Warunki na torze Estoril były wymagające, bo zarówno podczas treningu, czasówki jak i wyścigów padało lub tor był mokry tuż po deszczu.

– Liczyliśmy na słoneczny weekend w Portugalii, a tymczasem nie udało mi się tak naprawdę przejechać toru ani razu po suchej nawierzchni. – mówi Gosia, która doskonale zaadaptowała się do nowego toru i samochodu.

– Weekend w Estoril był dla mnie sporym wyzwaniem, bo tor był dla mnie kompletnie nowy i nie wróciłam jeszcze do siebie po kontuzji kolana, przez którą nawet jazda na symulatorze nie była wcześniej możliwa. Był to mój debiut za kierownicą Hondy Civic TCR oraz pierwszy występ w barwach zespołu Target Competition. Bardzo cenne było dla mnie wsparcie Josha Files’a, mistrza TCR Germany 2016, na którego rady mogłam liczyć przez cały weekend.  – mówi Gosia.

Jak Gosia ocenia samochód, z którym miała do czynienia po raz pierwszy?

– Honda Civic w porównaniu do Audi TT jest na pewno trudniejszym samochodem. Ma zupełnie inne zawieszenie, jest bardzo usztywniona, bardzo długo ciągnie i ma lepszą procedurę startową. Na pewno szybsza niż wygląda.

Najnowsze

Niesamowity Jeep Wrangler z klocków Lego

Kto powiedział, że klocki Lego są przeznaczone tylko dla dzieci? W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej motoryzacyjnych projektów w ramach Lego Ideas skierowanych również dla dorosłych fanów motoryzacji. Tym razem w programie pojawił się Jeep Wrangler Rubicon.

Żeby taki model pojawił się na sklepowych półkach, najpierw musi przejść cała drogę w ramach Lego Ideas. Jest to program przeznaczony dla wielbicieli klocków Lego, którzy potrafią stworzyć niesamowite konstrukcje przy wykorzystaniu plastikowych bloczków. 

Po tym, jak projekt dostanie się na stronę internetową programu, użytkownicy muszą na niego głosować. Po zdobyciu 10 tys. głosów może trafić do produkcji, a następnie do sklepów. Twórca projektu dostanie wynagrodzenie w postaci procentu od sprzedaży, zatem jest to obopólna korzyść.

Chiho Kim stworzył niesamowity projekt Jeepa Wranglera Rubicon. Projekt wyróżnia się od innych dużą szczegółowością. Oprócz doskonale odtworzonej bryły samochodu, na jego wyposażeniu pojawiły się takie elementy jak miniaturowy aparat czy gaśnica oraz koło zapasowe. Dach można zdemontować, podobnie jak w prawdziwym Jeepie. Pod maską zamontowano miniaturowy silnik.

Na projekt można głosować w ramach Lego Ideas pod tym adresem.

Najnowsze

Emirates SkyWheels – transport samochodu samolotem

Linie lotnicze Emirates postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, szczególnie tych pochodzących z Bliskiego Wschodu. Podróżując do Europy będzie można nadać samochód wraz z bagażem w ramach nowej usługi.

W krajach Bliskiego Wschodu nie brakuje wielbicieli supersamochodów, którzy uwielbiają zabierać je ze sobą nawet na kilkudniową podróż do jednej z europejskich stolic. Dlatego linie Emirates postanowiły wykorzystać koniunkturę i uruchomiły nową usługę przeznaczoną dla najbardziej wymagających klientów. 

Emirates SkyWheels to oferta dla najbardziej zamożnych klientów, którzy są zainteresowani transportem samochodu na dużą odległość. Jest skierowana nie tylko dla właścicieli nowych supersamochodów, ale także zabytkowych maszyn.

Usługa obejmuje transport pojazdu z lotniska i na lotnisko. Linie Emirates oferują 150 lokalizacji na 6 kontynentach. Oczywiście nie zabrakło na liście najbardziej popularnych destynacji w Europie, Azji i Ameryce. Linie Emirates udostępniają 250 samolotów, z czego 15. to typowo towarowe maszyny. Pozostałe mogą transportować w jednym czasie pasażerów i samochody. SkyWheels sprawdzi się także w przypadku zakupu samochodu za granicą czy konieczności wysłania go do serwisu, który znajduje się daleko. W ramach usługi wliczono ubezpieczenie.

Zobaczcie film, który prezentuje jak w praktyce wygląda taka usługa. Jeden z blogerów motoryzacyjnych, MrJWW, wysłał Zondę F z Dubaju do Bolonii.

Najnowsze

Ford Mustang dla małoletniego kierowcy

W dzisiejszych czasach dzieci mogą dużo łatwiej rozwijać pasję do motoryzacji od najmłodszych lat, czego serdecznie im zazdrościmy. Ford przy współpracy z Fisher-Price pokazał nową zabawkę na czterech kółkach, czyli Mustanga dla najmłodszych.

Miniaturowy Mustang Power Wheels jest dostępny w kolorze niebieskim lub różowym. Dopracowano go z uwzględnieniem wszystkich najważniejszych szczegółów stylistycznych, a do tego samochód jest wyposażony w system kontroli trakcji i stabilności. 

Na wyposażeniu standardowym znajduje się głośnik, który imituje dźwięk jednostki V8. Im szybciej auto jedzie, tym bardziej donośnie brzmi. Gdy młody kierowca znudzi się warkotem widlastej ósemki, może podłączyć własną muzykę poprzez wejście AUX.

Mustang jest wyposażony w system Smart Drive, który zadba o to, żeby koła nie buksowały podczas jazdy. W razie potrzeby odetnie moc z silnika elektrycznego, gdy dojdzie do zagrożenia dachowaniem. Silnik elektryczny w małym Mustangu pozwala na dynamiczne przyspieszanie oraz bezpieczne hamowanie na krótkim dystansie.

Rodzice mogą ustawić za pomocą elektrycznego ekranu dotykowego maksymalną prędkość samochodu od 1,6 do 8 km/h. Wyświetlacz pokazuje również stopień naładowania baterii. 

Power Wheels Mustang trafi do sprzedaży już w grudniu tego roku. Nie wiemy, czy będzie dostępny w Polsce, ale za granicą został wyceniony na 359 dolarów. Jak na zaawansowaną zabawkę cena nie wydaje się zbyt wygórowana.https://www.youtube.com/watch?v=EzwbhnaBX7M 

Najnowsze