Karolina Chojnacka

Szczęśliwe uratowane kaczki pojechały Rolls-Roycem do swojego nowego domu. Tak, ta historia wydarzyła się naprawdę

Kaczki zamieszkają w fabryce Rolls-Royce’a w Goodwood. Ciekawe, czy doczekamy się jakiejś specjalnej edycji Rolls-Royce Phantom Duck?

Historia zaczęła się w kwietniu 2020 roku. James Caffrey, jeden z ochroniarzy, zauważył grupę siedmiu kaczątek na firmowym parkingu. Przez kilka godzin obserwował niespodziewanych gości, aż zdał sobie sprawę, że nie ma z nimi mamy-kaczki. Zaniepokojony, z pomocą kolegów, schwytał ptaki i wysłał je do szpitala Brent Lodge Wildlife Hospital, który opiekuje się chorymi, rannymi i osieroconymi zwierzętami.

Szczęśliwe uratowane kaczki pojechały Rolls-Roycem do swojego nowego domu
Szczęśliwe uratowane kaczki pojechały Rolls-Roycem do swojego nowego domu, fot. materiały prasowe / Rolls-Royce

Celem Brent Lodge jest jak najszybsze wypuszczenie zwierząt z powrotem do ich naturalnego środowiska, a nie trzymanie ich w niewoli. Siedmioro kaczego rodzeństwa zostało odchowane i odesłane z powrotem do siedziby Rolls-Royce’a wraz z ośmioma innymi kaczkami, które również zostały uratowane w okolicy. Wesoło kwacząca gromadka pojechała do Goodwood Rolls-Roycem Cullinanem, co jest zaszczytem, którego doświadcza niewielu ludzi – nie mówiąc już o ptakach.

Wszystkie zwierzęta podróżowały w klatkach, wypuszczenie kaczek w SUVie mogłoby mieć katastrofalne konsekwencje. Rolls-Royce żartuje, że jego inżynierowie rozważają teraz wykorzystanie kaczek jako jednostki do pomiaru przestrzeni bagażnika.

Szczęśliwe uratowane kaczki pojechały Rolls-Roycem do swojego nowego domu
Szczęśliwe uratowane kaczki pojechały Rolls-Roycem do swojego nowego domu, fot. materiały prasowe / Rolls-Royce

Nowi sąsiedzi Rolls-Royce’a mieszkają teraz w pobliżu jezior sąsiadujących z jego fabryką, dzięki czemu są w absolutnie samowystarczalni. Nie wiemy, czy zostaną poproszeni o wniesienie jakiegoś wkładu w zamian za mieszkanie w Goodwood; 250 000 pszczół, które utrzymuje firma, produkuje miód, przeznaczony wyłącznie dla gości, takich jak klienci, którzy przybywają po samochód. Jeśli wraz z nowym Phantomem odbierzesz dodatkowo kacze jaja, to wiesz dlaczego.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze