System e-TOLL działa od pół roku. Kierowcy wolą kupować bilet na stacji niż przez aplikację

System poboru opłat powinien być jak najmniej uciążliwy i jak najbardziej intuicyjny dla kierowców, a pod tym względem e-TOLL jest zdecydowanie daleko od ideału.

Opłaty za przejazd państwowymi odcinkami autostrady A2 i A4 od 1 grudnia 2021 roku są pobierane na nowych zasadach.

1 grudnia 2021 roku z państwowych, płatnych odcinków autostrad A2 Konin- Stryków oraz A4 Bielany Wrocławskie - Sośnica zniknęły bramki. Od tego dnia każdy kierowca, wjeżdżający na autostradę samochodem o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5t lub motocyklem, zobowiązany jest posiadać ważny bilet autostradowy.

System e-TOLL – jak zapłacić za przejazd autostradą?

By zapłacić za przejazd autostradą można pobrać aplikację, która pozwoli na zakup biletu na przejazd przy użyciu płatności BLIK-iem lub kartą płatniczą. Aplikacja po uruchomieniu w czasie jazdy śledzi ruch pojazdu dzięki systemowi GPS i automatycznie rozlicza należność.

Inną opcją jest zakup jednorazowego biletu autostradowego – elektronicznie lub tradycyjnie, na stacji paliw

System E-TOLL – jaka kara grozi za przejazd autostradą bez opłaty?

Za brak opłaty za przejazd (lub kontynuację przejazdu) autostradą pobierana jest opłata w wysokości 500 złotych. Wezwanie do jej wniesienia wystawia Szef Krajowej Administracji Skarbowej. Opłatę pobiera się niezależnie od liczby przejazdów w ciągu jednej doby. Tyle samo zapłaci się za wjazd z zasłoniętymi tablicami rejestracyjnymi.

Od 1 grudnia 2021 roku do 16 maja 2022 roku 2022 nałożono łącznie 625 kar grzywny w formie mandatu karnego.

System e-TOLL – kierowcy wolą kupować bilet na stacji paliw

Wprowadzony sześć miesięcy temu system płatności e-TOLL na państwowych odcinkach autostrad budzi wiele kontrowersji i emocji. Wielu kierowców wciąż nie przyzwyczaiło się do nowości i woli kupować bilet na stacji paliw niż poprzez aplikację. Co jest dość zaskakujące, bo zakup biletu przez aplikację jest wygodniejszy niż udawanie się na stację, by kupić bilet. Biuro prasowe KAS poinformowało:

Za pośrednictwem aplikacji e-TOLL PL BILET zakupiono ponad 1,5 milionów e-biletów autostradowych, a w stacjonarnych punktach sprzedaży Orlen oraz Lotos łącznie ponad 2,9 milionów. W ramach innych partnerskich aplikacji (Autopay, mPay, SkyCash, SPARK, IKO PKO BP, ORLEN PAY, mFlota) sprzedano ponad 1,3 miliona e-biletów autostradowych.

Jak poinformowało biuro prasowe KAS, do dnia 12 maja 2022 roku, odnotowano ponad 753 tys. (Google Play) i 400 tys. (App Store) pobrań aplikacji e-TOLL PL (geolokalizacja) oraz 310 tys. (Google Play) i 200 tys. (App Store) aplikacji e-TOLL PL BILET.

Komentarze:

A P - 25 maja 2022

Dramatyczna jest ta aplikacja i pomysł wdrożenia jej w życie…

Odpowiedz

bardak - 24 maja 2022

z wymienionych w art mpay spoko jest i nie zawiódł mnie

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze