Święto rajdowe w Świdnicy

Pierwsza runda LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji w minioną środę, 20 marca, zorganizowano konferencję prasową, podczas której przedstawiono szczegóły tego wydarzenia.

Spotkanie odbyło się w świdnickiej Wieży Ratuszowej, co może świadczyć o tym, jak ważnym wydarzeniem dla miasta jest ta impreza motoryzacyjna. Prezydent miasta, starosta, dyrektor rajdu i przedstawiciele Automobilklubu opowiadali o szczegółach dotyczących organizacji tegorocznej imprezy, a wszystko zapowiada się bardzo interesująco. Jeszcze na długo przed startem mieszkańców czeka wiele atrakcji, w tym dostępna od najbliższego poniedziałku wystawa poświęcona historii rajdów w Świdnicy. Spotkania z młodzieżą w świdnickich szkołach, konkursy i konferencje to tylko część atrakcji przygotowanych przez organizatorów, a należy się spodziewać ogromnego zainteresowania ze strony kibiców, którzy licznie przybędą do Świdnicy na pierwszą rundę RSMP.

Uczestnicy środowego spotkania mogli zapoznać się również z nagraniem filmowym promującym tegoroczne zawody.

Kajetan Kajetanowicz – zeszłoroczny zwycięzca tego Rajdu – udostępnił specjalnie na potrzeby tego spotkania nagranie swojego przejazdu podczas próby rozgrywanej ulicami miasta Świdnicy.

A tak oto wyglądać będzie trasa prologu rozgrywanego po ulicach Świdnicy:

Ciekawostką jest nawiązanie współpracy z organizatorami jubileuszu 40-lecia bicia światowych rekordów przez Fiata 125p. Dzięki temu przed przejazdem samochodów rajdowych uczestniczących w rajdzie kibice będą mogli zobaczyć paradę klasycznych samochodów polskiej produkcji.

Nie zabraknie także współczesnych aut sportowych, które wspólnie z nimi poprzedzą sportową rywalizację. Tak wyglądał ich przejazd w 2012 roku:

Już niebawem poinformujemy, jakich zawodników możemy spodziewać się na liście startowej do 41. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE.

 

Rajd zaplanowano w dniach 12-14 kwietnia 2013 roku.

 

Dyrektor 41. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE Roman Grygianiec:

To dla nas bardzo ważna chwila i cieszymy się, że możemy zaprezentować wszystkim nasze szczegółowe plany dotyczące tegorocznej edycji Rajdu. Cieszymy się z bardzo dobrej współpracy z władzami miasta, powiatu i regionu, a także sponsorami tegorocznej edycji, dzięki czemu możemy realizować tak ważne zamierzenie sportowe, które jest znane i rozpoznawalne w całym kraju. 41. Rajd Świdnicki-KRAUSE w tym roku otwiera cykl LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Uwaga kibiców, mediów i miłośników motoryzacji w połowie kwietnia będzie skupiona na Świdnicy. To dla nas bardzo ważne i nobilitujące, a jednocześnie w świetny sposób pozwala promować nasze miasto i region. Myślę, że zapowiada się ciekawe sportowe widowisko. Start i meta na świdnickim Rynku, prolog otwierający zmagania zawodników, zmieniona trasa i liczne dodatkowe atrakcje spowodują, że w tych dniach naprawdę trudno się będzie nudzić. Serdecznie zapraszam wszystkich na 41. Rajd Świdnicki-KRAUSE, który rozpocznie się już 12 kwietnia 2013 roku.

 

Prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek:

41. Rajd Świdnicki–KRAUSE przed nami. Dzięki dużemu wsparciu miasta prolog zostanie rozegrany na świdnickich ulicach, co pozwoli po raz kolejny kibicom rajdowym na obserwowanie sportowych zmagań. To również dobra okazja na przybliżenie mieszkańcom rajdowych emocji, bo nie każdy wyruszy na odcinki specjalne poza Świdnicą. Zachęcam do oglądania na żywo zmagań kierowców oraz sportowy doping w bezpiecznych warunkach. Przy tej okazji należą się szczególne podziękowania dla Romana Grygiańca, prezesa Automobilklubu Sudeckiego i dyrektora Rajdu, oraz wszystkich angażujących się w to, by święto rajdowe miało swoje miejsce w Świdnicy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze