Edyta Klim

Świat bajek i motocykli w twórczości „bessna_art”

34-letnia rosyjska ilustratorka Lena zyskała ogromną popularność po stworzeniu serii rysunków z księżniczkami na motocyklach. W jej twórczości dominują jednak… smoki!

Lena pochodzi z Rosji, ma 34-lata i rysuje, a jej profil na instagramie „bessa_art” ma już ok. 13.000 obserwujących:

https://www.instagram.com/bessna_art/

Ilustratorka w swojej pracy wykorzystuje tablet graficzny i cyfrowe programy do rysowania. Pierwsze rysunki motocykli pojawiły się na jej instagramie w 2017 roku, przeplatane portretami i rysunkami z fantazyjnymi smokami:

Widać, że motocykle i smoki to dwa ulubione tematy artystki, nic więc dziwnego, że w pewnym momencie postanowiła je połączyć. Okazało się, że każdy smok może wyglądać jak motocykl, a może odwrotnie? Motocykl jak smok?

Największym hitem internetu stała się jednak inna seria rysunków, a mianowicie kobiet na motocyklach, która powstawała od 2017 roku. Nie są to jednak zwykłe kobiety, tylko postacie z bajek, niejako teleportowane na współczesne motocykle. Niezłą frajdę musiała mieć artystka, gdy dopasowywała model motocykla do wyglądu i charakteru poszczególnych księżniczek i nie tylko. Tak powstały te niezwykłe połączenia:

Ariel

Mulan

Belle

Pocahontas

Jasmine

Elsa

Meleficent

Fiona

Astryd

Tzipporach

Do kolekcji bajkowej dołączyła ostatnio nastolatka Eep z rodziny Krudów:

I z pewnością to nie koniec świetnych połączeń motocyklowo-bajkowych od Leny.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze