Suzuki Hayabusa powraca! Znamy datę premiery!

01 lutego 2021
1
1
Jeden z najszybszych motocykli na świecie znów będzie królował na drogach.

Suzuki opublikowało zwiastun nowego Hayabusa w swoich mediach społecznościowych. Widać tylko kilka przebłysków superbike'a, ale to wystarczy, aby nasze serca zaczęły bić szybciej.

Przeczytaj też: Suzuki Hayabusa od Jennifer Lopez

Suzuki Hayabusa miał swoją premierę w 19999 roku i bardzo szybko został światowym rekordzistą. Motocykl był w stanie jechać z prędkością 312 km/h. Niestety, ze względu na nowe przepisy dotyczące emisji spalin Suzuki musiało w 2018 roku wycofać motocykl z Europy. Na szczęście jego nieobecność na europejskich drogach była krótka.

Wideo zwiastujące powrót Suzuki Hayabusa pozwala nam rzucić okiem na nowy sprzęt. Widać, że kultowa tablica przyrządów została zaktualizowana o ekran TFT w pozycji środkowej. Odczyty wskazują, że pojawi się wiele technologii elektronicznych, w tym tryby mocy silnika S-DMS, kontrola trakcji i szybka zmiana biegów. Po bokach TFT znajdują się obrotomierz i prędkościomierz, odpowiednio po lewej i prawej stronie. Wizualnym efektom towarzyszy precyzyjnie dostrojony ryk silnika.

Oficjalna premiera nowego Suzuki Hayabusa odbędzie się 5 lutego.

Przeczytaj też: Suzuki GSX-R1000R – limitowany motocykl z okazji 100-lecia marki

Komentarze

ZZR1400'2015
02 lutego 2021 08:43
Od czasu pojawienia się Kawy ZZR1400 istnienie Hayabusy straciło sens.. Ekoterroryści zniszczyli wprawdzie ZZR1400 (nadal jest sprzedawany w wolnym od nich kraju czyli USA), pojawił się H2RSX przy którym istnienie nowej Hayabusy straciło sens..