Sussie Wolff: wrażenia z udziału w treningu F1

Pomimo pechowego debiutu na torze, Susie Wolff nie składa broni i nie poddaje się w realizacji swoich marzeń. Testerka Williamsa w kilku słowach opowiedziała o swoich wrażeniach z udziału w pierwszym treningu F1.

O pechowym treningu Susie Wolff pisałyśmy wcześniej tu.

„Ogromne podziękowania za wsparcie oraz pomoc, którą otrzymałam w przygotowaniu się do treningu na torze Silvestone. To było wspaniałe uczucie móc wyjechać bolidem na tor. Kiedy założyłam kask poczułam, że istnieję tylko ja i mój bolid. Wiedziałam co do mnie należy i co muszę zrobić, jednak czasem awarie się zdarzają. Jednak przede mną kolejna sesja, tym razem na torze Hockenheim. Teraz czeka mnie sporo pracy. Każdy wyjazd na tor, to nauka czegoś nowego.”

Następny występ z udziałem byłej zawodniczki serii DTM będzie miał miejsce 18 lipca, podczas pierwszego treningu na niemieckim torze Hockenheim.

Najnowsze

Automaster Show w Kamieniu Śląskim – relacja i galeria

Mistrzowie akrobacji motocyklowych i kontrolowanego poślizgu, najszybsze pojazdy, a nawet driftująca ciężarówka i offroad w ekstremalnym wydaniu zapierały dech w piersiach podczas drugiej edycji Automaster Show 2014 w Kamieniu Śląskim. Piknik odbył się na terenie tamtejszego Motoparku 21-22 czerwca 2014.

Zapowiedź imprezy i listę atrakcji można znaleźć tu.

Automaster Show to wielki piknik motoryzacyjny, który fanom dwóch i czterech kółek zagwarantoał całą moc atrakcji. Ideą pikniku była integracja środowiska motoryzacyjnego i pokazanie szerokiej publice różnych, często zaskakujących obliczy motoryzacji.

Edycję 2014 wypełniły pokazy stuntu, driftu – w tym rzadki do podziwiania drift ciężarówką w wykonaniu mistrzowskiego teamu STW, wyścigi na 1/4 mili, monster truck oraz strefa offroad.

 

Automaster Show 2014
fot. organizatorzy

Aplauz widzów wywołały motocyklowe ewolucje Rafała Pasierbka, mistrza Świata w stuncie motocyklowym, który podczas Automaster Show występował kilkukrotnie.

 

Na legendarnym dystansie 1/4 mili można było podziwiać najszybszy samochód w Polsce – Corvette VTG, który pod maską ma jedynie… 1650 KM. Jego rekord na 1/4 mili to 7,89 sek.

Podczas Automaster Show na 1/4 mili ścigało się ponad 100 pojazdów i były to jedyne zawody tego typu zaplanowane na ten rok w południowej Polsce.

Ogromną popularnością cieszyła się strefa Wrakreacji, czyli królestwo wraków prosto ze złomowiska. Tam można było podziwiać wyścigi Wrak Race, totalną demolkę w wykonaniu monster trucka ale również wziąć udział w artystycznych warsztatach malowania samochodów pod przewodnictwem artystów z ASP.

 

Automaster Show 2014
fot. organizatorzy

Atrakcje w strefie offroad przygotowała Grupa 4×4 i zaprzyjaźnione załogi. Kibice mieli możliwość odbycia przeprawowej jazdy na torze offroadowym Motoparku. Team 4FUN pokazał publice jedynego w Polsce short trucka Kruper. Największą uwagę przykuła waga ciężka 4×4 – Mercedes Autoprodukt Sport i Scania Cabała Rally Team, pokazując nie tylko jazdę w ekstremalnym terenie, ale również swoje możliwości na torze ¼ mili i kręcąc piruety na płycie  Motoparku. Nowosądecka Grupa Ratownicza przedstawiła pokazy ratownictwa medycznego w trudno dostępnych warunkach.

 

Były też niecodzienne konkurencje, jak na przykład konkurs makijażu w lusterku pluszowego fiata 126 p.

Była też strefa bezpieczeństwa przygotowana przez Automaster Academy, Policję oraz WORD, gdzie dorośli mogli spróbować swoich sił na trolejach, a dzieci wziąć udział w konkursach na znajomość przepisów drogowych.

Imprezę poprowadził znany prezenter TVN Turbo – Adam Kornacki.

Fani motoryzacji nie wystraszyli się kapryśnej pogody i licznie całymi rodzinami przybyli do Kamienia Śląskiego ze Śląska, Opolszczyzny, Małopolski, Dolnego Śląska a nawet dalszych zakątków Polski.

 

Automaster Show 2014
fot. organizatorzy

Najnowsze

ICY trip 2014 startuje już jutro!

Wakacje w krainie lodu? Taki plan na najbliższe dwa miesiące ma grupa studentów z Rzeszowa tworząca od czterech lat projekt podróżniczy wyprawybusem.pl. Wśród nich znalazlo się sporo kobiet. Motocaina objęła patronatem medialnym tę wyprawę.

O studentkach biorących udział w wyprawie pisałyśmy więcej tu.

Celem ich tegorocznej podróży jest Islandia, którą od stałego lądu dzieli w linii prostej ponad 1800 kilometrów! Sama przeprawa promowa na wyspę zajmie im więc aż dwa dni, ale jest to jedyny sposób, aby przetransportować tam ich pojazd: 26-letniego VW T3 Caravelle.

ICY trip 2014
fot. wyprawybusem.pl

Start wyprawy „ICYtrip2014” już jutro więc młodzi podróżnicy dopinają właśnie ostatnie sprawy – kończą remonty busa, robią niezbędne zakupy, upychają do swoich bagaży czapki, szaliki, ciepłe swetry i rękawiczki, bo przewidywana temperatura w ciągu dnia to max. 15oC.

Nieodłącznym elementem wyposażenia są również kąpielówki, gdyż w kraju ognia i lodu kąpiele w basenach termalnych to najlepszy sposób na odprężenie po intensywnym dniu. A ich podróż z pewnością będzie intensywna! Podczas miesięcznej wyprawy będą mieli okazję m.in. zwiedzić tradycyjną, porośniętą mchem islandzką farmę, zobaczyć najpiękniejsze wodospady wyspy, wdrapać się na szczyt wulkanu, odwiedzić pola zastygłej lawy i jeden z największych kraterów na świecie.

Chcą wybrać się również na wycieczkę w poszukiwaniu uroczych maskonurów, wypocząć trochę na czerwonych plażach oraz wspiąć się na zapierające dech w piersiach klify Fiordów Zachodnich. W planach mają także przekroczenie kładki leżącej na styku płyt tektonicznych, tym samym symbolicznie stawiając swoją stopę na kontynencie amerykańskim. Trasa podróży obejmuje również  stolicę wyspy – Reykjavik oraz małe, urocze islandzkie miasteczka. Gwoździem programu będzie rejs po lagunie lodowcowej Jökulsárlón. W drodze powrotnej do Polski czeka ich tygodniowy postój na Wyspach Owczych, które planują zwiedzić nie tylko z ziemi, ale i powietrza – przelatując nad nimi helikopterem.

ICY trip 2014
fot. wyprawybusem.pl

Wszystkich zainteresowanych przebiegiem podróży zapraszamy na fanpage projektu www.facebook.com/wyprawybusempl, gdzie w miarę możliwości będą pojawiać się relacje z wyprawy.

Najnowsze

Kobieca, samochodowa rywalizacja na torze Kielce – zgłoś się!

Jeżeli jesteś kobietą, która chce się sprawdzić za kółkiem na prawdziwym torze, poznać wielu ciekawych ludzi, zdobyć doświadczenie i rywalizować z innymi kobietami – jest okazja!

Już 26 lipca odbędzie się kolejna runda SuperOes na Torze Kielce w Miedzianej Górze. Impreza ta słynie z dobrej, sprawnej organizacji, zróżnicowanych stopni trudności poszczególnych sekcji toru i tego, że startują w niej głównie męzczyźni… Kilka uczestniczących w tych zawodach kobiet wpadło na pomysł, by stworzyć klasę tylko dla pań. Aby jednak tego dokonać otrzebnych jest minimum 5 uczestniczek rywalizacji – wówczas będzie można zorganizować jedną z wakacyjnych rund i zwołać kobiety z całej Polski.

Zależy nam na tym, żeby motoryzacyjne kobiety, które uwielbiają samochodową rywalizację, pojawiły się w jednym miejscu, w wyznaczonym terminie. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń, poglądów, wreszcie do poznania się i świetnej zabawy na torze, połączonej z rywalizacją o miejsca na podium. Dla każdej z wygranych puchar byłby świetną pamiątką tego pozytywnie szalonego dnia! mówią zgodnie pomysłodawczynie.

Honda Igi Dobczyńskiej.
fot. z archiwum Igi Dobczyńskiej

Liczba miejsc na tę imprezę jak zwykle jest ograniczona. Zamyka się ona w 100 autach. Zapisy zaczynają się w okolicach 14 lipca. Zachęcamy wszystkie panie chcące wziąć udział w wydarzeniu do jak najszybszego zgłoszenia swego autka i opłacenia wpisowego – dzięki temu organizator będzie mógł przygotować oddzielną klasę i nagrody.

Kiedyś była inicjatywa stworzenia kategorii kobiet – niestety za mało uczestniczek stawiało się na kolejne rundy. Tym razem organizator jest w stanie przychylić się do naszej prośby, gdy tylko pokażemy, że kobiety też chcą trochę powalczyć!dodaje z uśmiechem Iga z GreenRaceTeam. O jej startach i zespole pisałyśmy wcześniej tu.

Jeżeli będziecie pierwszy raz w tym miejscu i potrzebna będzie pomoc w sprawach organizacyjnych, zgłoście się o wskazówki do aut oklejonych wlepkami motocaina.pl!

Nie ważne czym jeździsz, ważne jak jeździsz!

Zachęcamy do śledzenia strony http://automobilklub.kielce.pl/ w oczekiwaniu na formularz zgłoszeniowy. A my będziemy informować na bieżąco na stronach Motocainy o poczynaniach zawodniczek.

Najnowsze

Junak 122 – motocykl, którym można jeździć z prawkiem kat. B

Oto nowy motocykl za 3600 złotych - można nim jeździć mając prawo jazdy kat. B.

Jest mały, lekki i całkiem zgrabny, a jego zasadniczą zaletą jest niewielka pojemność 125 cm3 . Junak dedykuję tę maszynę m.in. posiadaczom prawa jazdy kat. B (po podpisaniu ustawy przez Prezydenta, o czym pisałyśmy wcześniej tu.)

Junaka 122 adresowany jest przede wszystkim do motocyklistów szukających taniego w eksploatacji, małolitrażowego środka transportu. W tylną, dolną część siedzenia wgryza się profil zakończony niewielkim bagażnikiem. W tym samym kształcie geometrycznym wykonano osłony boczne ramy.

Bryła niewielkiego napędu serwowanego w czarnym matowym kolorze szczelnie wypełnia komorę silnikową. Całości dopełnia dwubarwne malowanie.

Owiewka stanowiąca zabudowę lampy i aluminiowe obręcze mają nadać 122-ce smaczku ulicznego zawadiaki.

Junak 122
fot. Junak

Dane techniczne: Junak 122

 • MODEL 122
 • POJEMNOŚĆ 124 cm³
 • RODZAJ SILNIKA CZTEROSUWOWY
 • PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA 90 km/h
 • MOC 11,6 KM
 • ROZRUCH ELEKTRYCZNY I NOŻNY
 • HAMULEC PRZÓD TARCZOWY HYDRAULICZNY
 • HAMULEC TYŁ BĘBNOWY MECHANICZNY
 • ROZMIAR OPONY PRZÓD 2.75 – 18
 • ROZMIAR OPONY TYŁ 3.25 – 18
 • WYMIAR DŁ. / SZER. / WYS. ( mm ) 2060 / 745 / 1135
 • MASA WŁASNA 113 kg
 • ILOŚĆ MIEJSC 2
 • DOSTĘPNE KOLORY BORDOWY, CZARNY

Najnowsze