Susie Wolff wystąpi w treningu F1!

03 lipca 2014
Dokładnie 4 lipca, podczas pierwszego treningu F1 do GP Wielkiej Brytanii na tor wyjedzie bolid prowadzony przez kobietę. Susie Wolff, która jest obecnie kierowcą rozwojowym i testowym w ekipie Williamsa, będzie miała możliwość wystąpienia przed brytyjską publicznością już za dwa tygodnie na torze Silverstone.

Od samego początku sezonu 2014 mówiło się o tym, że młoda Szkotka wystąpi w dwóch treningach F1. Teraz już wiadomo, że będzie to pierwszy trening do GP Wielkiej Brytanii, a także pierwsza sesja GP Niemiec. Młoda zawodniczka nie kryje radości z faktu, że będzie pierwszą kobietą od wielu lat, która zagości na torze F1. Jednocześnie Wolff przyznała, że gdy tylko zajdzie w ciążę jej kariera automatycznie się zakończy.

- Moją ambicją są starty w F1. Teraz jestem już o krok bliżej ku temu, by spełnić swoje marzenie. Kiedy tylko zostanę szczęśliwą mamą, zakończę karierę w sportach motorowych. Nigdy nie mogłabym się narazić na ryzyko wiedząc, że w domu jest mała istota, która mnie potrzebuje - powiedziała testerka Williamsa w wywiadzie dla The Telegraph.

Prywatnie Susie jest żoną szefa zespołu Mercedes. Zawodniczka ma nadzieję, że oba treningi przebiegną bez zarzutu i wróci do garażu „w jednym kawałku” i że w przyszłości uda jej się zostać etatowym kierowcą jednego z teamów F1.

Susie Wolff

fot. Williams

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!