Edyta Klim

Superbohaterowie i Motoróżowi motocykliści jednoczą się we Wrocławiu!

W piątek i sobotę wrocławscy motocykliści zaangażują się w pomoc dzieciakom z Przylądka Nadziei oraz nagłośnią potrzebę profilaktyki w walce z rakiem piersi.

W piątek o godz. 16 motocykliści przebrani za superbohaterów odwiedzą Przylądek Nadziei – Klinikę Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Będą rozdawać dzieciakom maskotki, słodycze i inne upominki.

O tym jak powstała akcja „Ty też jesteś superbohaterem” opowiada założyciel Motor Mania Husky:

– Nasz pierwszy występ w przebraniach miał miejsce ok. 3 tygodnie temu, kiedy to poprzebieraliśmy się w pidżamki, szlafroki i wyruszyliśmy na miasto, żeby trochę rozbawić towarzystwo motocyklowe pod „garnizonowym”. Moja żona, która jest raczej przeciwniczką mojego jeżdżenia na motocyklu, stwierdziła, że jak już tak jeździmy po tym mieście bez sensu, to może lepiej zrobić coś pożytecznego? Przebieramy się, wygłupiamy – to może zrobić dzieciakom frajdę? A mi dwa razy nie trzeba powtarzać (śmiech). Przebrania za superbohaterów to mój pomysł, bo chciałbym, żeby dzieci miały pozytywne wzorce i dzielnie walczyły. Mamy dwie godziny, żeby się spotkać w auli z dziećmi, które mogą wychodzić z salek, a do reszty małych bohaterów dotrze nasza delegacja z upominkami. Dzieci które mogą wyjść na zewnątrz będą mogły robić sobie zdjęcia z nami i na motocyklach oraz wziąć udział w przejażdżce – mówi Irek „Husky” Matejko.

Więcej o akcji: https://www.facebook.com/events/1685119751808224/

A w sobotę we Wrocławiu odbędzie się 4. edycja MOTORóżowych. Za sprawy organizacyjne odpowiada zespół zgranych motocyklistek z Fundacji Moto Dolls, a spotkanie rozpocznie się na placu pod Katedrą Sw. Marii Magdaleny, ul. Szewska o godzinie 12:00.

– Idea MOTORóżowych powstała, by edukować kobiety w zakresie profilaktyki raka piersi w sposób ciekawy oraz przystępny. Organizatorzy chcą przekonywać, że rak piersi to nie wyrok, a szybko wykryty może zostać całkowicie wyleczony. Już od 4 lat kobiety – motocyklistki w różowych kamizelkach, z dużym wsparciem mężczyzn są symbolem profilaktyki w walce z rakiem piersi. Już od dwudziestego roku życia każda z pań powinna regularnie badać piersi, a raz w roku badanie powinno być wykonane przez ginekologa, chirurga lub onkologa – mówi Elżbieta Koncka, Link PR, pomysłodawca i organizator akcji.

O godzinie 15:00 MOTORóżowi opanują ulice miasta, a znając pomysłowość i kreatywność  wrocławskich motocyklistów – będzie na pewno ciekawie, zaskakująco i zabawnie. Już teraz zapowiedziało swoją różową obecność wiele grup motocyklowych, także z innych miast. Różowy przejazd motocykli po centrum miasta zakończy się na ul. Buforowej w hali Motor Mania Husky. W tzw. międzyczasie Wataha Husky zapewni Różowy Terror na mieście rozdając przechodniom ulotki Dolnośląskiego Centrum Onkologii z odpowiednimi informacjami.

Więcej o akcji oraz zapisy na bezpłatną, różową kamizelkę znajdziecie na stronie: https://www.facebook.com/events/788000344676247/

Motor Mania Husky i Moto Dolls łączą siły, by razem sięgać po wyższe cele, jednoczyć środowisko motocyklowe i zmienić negatywne postrzeganie motocyklistów na takie… różowe! Brawa dla nich!

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze