Quantcast

Superautostrada, która połączy Londyn z Nowym Jorkiem. Jej trasa będzie przebiegała przez Polskę!

Autostrada łącząca Londyn i Nowy Jork? Brzmi odrobinę niedorzecznie, ale plany budowy trasy przebiegającej przez kilka kontynentów już powstały. Oczywiście realizacja tego przedsięwzięcia nie będzie ani prosta, ani tania... ale jest jak najbardziej możliwa.

Superautostrada łącząca Londyn i Nowy Jork, biegnąca przez kilka kontynentów – czy budowa takiej drogi jest możliwa? Tak. I powstał już nawet plan.

Plan budowy autostrady, która połączy Londyn z Nowym Jorkiem, mają Rosjanie. Oczywiście realizacja tego przedsięwzięcia nie będzie ani prosta, ani tania… ale jest jak najbardziej możliwa. Według Rosjan koszt budowy autostrady liczono by w bilionach dolarów. Długość drogi miałaby wynieść w przybliżeniu 21 tysięcy kilometrów. Przejechanie jej ze średnią prędkością 130 km/h zajęłoby 161 godzin.

Co ciekawe, w przybliżonych projektach droga przebiegałaby przez Polskę. Oczywiście trasa korzystałaby w dużej mierze z już istniejącej infrastruktury. Polski odcinek superautostrady mógłby na przykład przebiegać przez autostradę A2, biegnącą między innymi przez okolice Poznania i Warszawy.

Czy pomysł superautostrady zostanie kiedykolwiek zrealizowany? Raczej nie, ale trzeba przyznać, że jest naprawdę imponujący.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze