Karolina Chojnacka

Sukces policyjnej akcji. Wystawiono ponad 70 mandatów w jeden dzień

To, że nigdzie w pobliżu nie widać radiowozu czy policjanta stojącego przy drodze, nie oznacza, że łamiący przepisy kierowcy unikną mandatu.

Policjanci z Bielska-Białej podczas akcji „Bezpieczne przejścia”, mającej na celu kontrolę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, korzystali z pomocy drona. Funkcjonariusze z powietrza obserwowali oznakowane przejścia i rejestrowali wykroczenia popełniane przez kierowców, ale też samych pieszych.

Sukces policyjnej akcji. Wystawiono ponad 70 mandatów w jeden dzień
Sukces policyjnej akcji. Wystawiono ponad 70 mandatów w jeden dzień, fot. materiały prasowe / Policja

Policjanci przy pomocy drona sprawdzali, czy kierowcy właściwie reagują na sytuację na przejściach i umożliwiają pieszym bezpieczne przejście na drugą stronę. Funkcjonariusze kontrolowali również, czy piesi nie wchodzą na jezdnię w niebezpieczny sposób w ostatnim momencie i czy nie łamią innych przepisów. W razie zaobserwowania wykroczenia informowano o tym najbliższy patrol, który wystawiał mandat.

W ten sposób policjanci w ciągu jednego dnia wystawili ponad 70 mandatów! 15 kierowców ukarano za przekroczenia prędkości. Wykroczeń względem pieszych było siedem, z czego pięć dotyczyło wyprzedzania na przejściu, a dwóch kierujących nie ustąpiło pierwszeństwa pieszym. Ukarano również troje pieszych, którzy popełnili wykroczenia, przechodząc przez ulicę w sposób niezgodny z przepisami.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze