Subaru Outback 2021 – walka o pozycję lidera w dziedzinie bezpieczeństwa nadal trwa?

Po 26 latach od premiery pojawia się szósta generacja kultowego Outbacka, stworzonego w harmonii z dziedzictwem i filozofią marki Subaru. Kiedy pojawi się w salonach i co znajdziemy w standardzie?

Subaru Outback MY2021 występuje w czterech wersjach. Całkowicie przeprojektowana  przednia atrapa z trójwymiarowym przednim grillem i nowymi reflektorami LED optycznie poszerza  sylwetkę, a dodatkowo podkreśla atletyczną budowę samochodu. Dopełnieniem są masywne nakładki  progów oraz duże, 18-calowe felgi aluminiowe. W porównaniu z poprzednią generacją nowy Outback jest  dłuższy o 50 mm (4870 mm) i szerszy o 35 mm (1875 mm) oraz może pochwalić się bagażnikiem  o pojemności 561 l. Wysokość Outbacka to 1675 mm, jedynie wersja Cross jest niższa o 5 mm. 

Subaru Outback 2021

Wraz z nowym Outbackiem  zaprezentowane zostały nowe kolory lakierów w gamie modelu – Autumn Green Metallic i Brilliant Bronze  Metallic.  

Powiększona powierzchnia przedniej szyby oraz zoptymalizowany  układ lusterek i słupków „A” konstrukcyjnie minimalizuje martwe pole. Do dyspozycji kierowcy jest także  bezpłatny system reagowania w sytuacjach awaryjnych eCall. W przypadku kolizji lub innego zdarzenia  awaryjnego automatycznie nawiązuje on kontakt z call center i przekazuje informacje o położeniu oraz  liczbie pasażerów. W nagłych sytuacjach użytkownik może samodzielnie skontaktować się z numerem  alarmowym, korzystając z przycisku SOS znajdującego się w górnej części podsufitki.  

Subaru Outback 2021

Od teraz nowy Outback wyposażony jest w znaną z Forestera technologię Driver Monitoring  System, potrafiącą rozpoznać kierowcę i automatycznie dostosować fotel, preferowaną temperaturę,  a nawet ulubioną stację radiową. Dodatkowo dyscyplinuje ona kierującego sygnałem dźwiękowym  i stosownym komunikatem, gdy ten nie skupia wzroku na drodze.  

Subaru Outback 2021

Outback został zbudowany na sprawdzonej platformie Subaru Global Platform, która od momentu  debiutu zbiera same pozytywne recenzje. Zastosowanie SGP zwiększa poziom bezpieczeństwa  i poczucie pewności prowadzenia samochodu. Redukuje do bezwzględnego minimum wibracje i hałas  podczas prowadzenia, co bezpośrednio przekłada się na komfort niespotykany w tej klasie. Outback  dostępny jest z wolnossącym silnikiem benzynowym w układzie bokser o pojemności 2,5 litra. Ta  oszczędna, elastyczna jednostka napędowa o mocy 169 KM z maksymalnym momentem obrotowym 252  Nm przy 3800 obr./min. spełnia rygorystyczne normy emisji spalin Euro 6d.

Wyposażony w system X-MODE, który w odpowiedni sposób  steruje silnikiem, skrzynią biegów, napędem, hamulcami oraz innymi podzespołami, jest w stanie wjechać  niemalże wszędzie. Po aktywowaniu X-MODE Hill Descent Control samochód automatycznie utrzymuje  stałą, zadaną mu prędkość podczas zjazdu. Pozwala to kierowcy skupić się drodze podczas zjeżdżania  ze stromych wzniesień.  

Subaru Outback 2021

W centralnej części  deski rozdzielczej znajduje się duży, 11,6-calowy, czytelny wyświetlacz Full HD, sterowany dokładnie tak,  jak robimy to na co dzień, gdy obsługujemy ulubionego smartfona. System infotainment ma również  funkcję sterowania głosowego. 

Subaru Outback w polskich salonach  dostępny będzie już w maju.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze