Subaru Legacy Concept

Subaru Legacy Concept zadebiutuje podczas zbliżającego się tegorocznego salonu w Los Angeles zapowiadając nowe trendy w projektowaniu flagowego modelu japońskiej marki.

Od chwili powstania w 1989 roku, Subaru Legacy zdobywa rynki oferując połączenie silnika boxer i stałego napędu wszystkich kół Symmetrical AWD – podstawowych technologii Subaru. Obecnie w ofercie japońsiej marki znajduje się piąta generacja Legacy, która zadebiutowała w 2009 roku. producent postanowił przy okazji zbliżającej się 25 rocznicy powstania Legacy (w 2014 roku), zaprezentować w Los Angeles Subaru Legacy Concept, który jest zapowiedzią stylizacji nadwozi średniej wielkosci sedanów, mających odzwierciedlać motto: „przyjemność z jazdy i spokój umysłu”.

Subaru Legacy Concept 2014
fot. Subaru

Auto osadzono na szerokich kołach, a sylwetkę podkreślono wydatnymi błotnikami. Karoserię polakierowano na „Ocean Silver Mettalic” – specjalna mieszankę kolorów, która składa się z jasno niebieskiej srebrzanki z metalicznym połyskiem.

Szesciokatny grill został wcześniej zastosowany w Subaru Viziv Concept, prezentowanym na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie.

Subaru Legacy Concept 2014
fot. Subaru

Motyw wykorzystany przy projektowaniu lamp przednich został zastosowany także w układzie lamp tylnych. Podobny zabieg zastosowano w przypadku stylizacji podwójnej rury wydechowej umieszczonej na brzegu tylnego zderzaka i długimi, umieszczonymi wertykalnie wlotami powietrza na przednim zderzaku. Na spodzie tylnego zderzaka umieszczono dyfuzor oraz aluminiowe dodatki, które mają podkreślać aerodynamikę pojazdu.

Subaru Legacy zapowiada się zatem wybitnie intrygująco. Jeśli księgowi marki nie ograniczą zanadto projektantów przy budowie seryjnego pojazdu, możemy liczyć na jedną z najciekawszych premier w przyszłym roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze