Agnieszka Serafinowicz

Subaru BRZ znowu w Polsce, dane techniczne, wyposażenie, ceny

Subaru BRZ wraca do polskich salonów japońskiej marki. Jakie wersje, jaka moc, jakie ceny?

Spis treści

Subaru BRZ wraca na rynek polski po dziesięciu latach od pierwszego debiutu. Subaru Import Polska dostarczy pierwsze egzemplarze do polskiej sieci dealerskiej już w maju 2023 roku. Powrót tylnonapędowego, sportowego boksera to wiadomość, która z pewnością zainteresuje nie tylko fanów marki (do których należy Piotr Żyła), ale i fanów w ogóle sportowych samochodów.

Subaru BRZ – jakie wersje trafią do Polski?

Tylnonapędowy Subaru BRZ z silnikiem benzynowym w układzie bokser 2.4i o mocy 234KM występuje w dwóch wersjach: Sport, z manualną skrzynią biegów oraz Sport ES z automatyczną skrzynią biegów. Sport ES jest dodatkowo wyposażona w system wspomagania bezpieczeństwa EyeSight. Klienci w Polsce mają do wyboru pięć wariantów kolorystycznych, każda z wersji wyposażona jest w reflektory LED, 18-calowe felgi aluminiowe, spojlery boczne i tylny (raczej dość subtelny, nie jest to żadna „łabędzia szyja”)

Subaru BRZ

Subaru BRZ – osiągi

Te zależne są od wybranej wersji. Według danych producenta, szybsza jest odmiana z manualną skrzynią biegów. W tym wydaniu Subaru BRZ osiąga 100 km/h po 6,3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 226 km/h. Deklarowane przez producenta średnie zużycie paliwa to 8,8 litra na każde 100 km. W przypadku wersji z automatyczną skrzynią biegów, deklarowane przyśpieszenie jest nieco słabsze i setkę BRZ z automatem uzyskuje po 6,9 sekundy, a prędkość maksymalna tej odmiany to 216 km/h. Deklarowane średnie zużycie paliwa pozostaje takie samo jak w odmianie z manualną skrzynią.

Subaru BRZ – bonus dla klientów

Importer wraz z powrotem modelu BRZ do naszego kraju zadeklarował, że każdy klient, który zdecyduje się na zakup nowego BRZ, w pakiecie otrzyma możliwość bezpłatnego uczestnictwa w dedykowanym szkoleniu doskonalenia techniki jazdy realizowanym przez Szkołę Jazdy Subaru. Jednocześnie Subaru Import Polska informuje, że liczba egzemplarzy BRZ jest ograniczona, nie podano dokładnej liczby.

Subaru BRZ

Subaru BRZ – ile kosztuje?

Wersja z manualem jest wyceniana na 42 900 euro przy deklarowanym przez importera kursie 4,6888 zł/euro, oznacza to kwotę 201 150 zł brutto. W przypadku odmiany z automatyczną skrzynią, cena to 45 900 euro, czyli po przeliczeniu według zadeklarowanego w oficjalnym cenniku na kwiecień kursu, to 215 216 zł brutto. Poniżej zobaczcie jeszcze jak Scott Speed (tak, ten zawodnik naprawdę się tak nazywa), profesjonalny kierowca wyścigowy ujeżdża najnowsze Subaru BRZ na kalifornijskim torze Thunderhill Raceway Park:

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze