Stoicki spokój przy dachowaniu? U kobiet to możliwe! Film

Dachowanie - zwykle oznacza panikę i strach. Jednak panie za kierownicą bywają niebywale twarde w takich sytuacjach, co udowodniła pewna kobieta...

Zima. Jedni za nią przepadają, inni najchętniej przespaliby tę porę roku i obudzili się dopiero na wiosnę. Niezależnie jednak od tego, czy kochasz śnieg, mróz, czy też jesteś osobą ciepłolubną  – z zimą kierowcom zwykle nie ”po drodze”.

Śliska jezdnia, gorsza widoczność, niejednokrotnie obfite opady śniegu – ryzyko poślizgu towarzyszy praktycznie każdemu wyjazdowi z garażu. Kilka najważniejszych zasad w trakcie zimowych przejażdżek to: zmniejszenie prędkości, delikatne operowanie gazem, hamulcem i kierownicą oraz… spokój.

Jeżeli zaś o spokoju mowa, to mamy dla was pewien filmik, który pokaże wam, jak zachować rozsławioną niegdyś przez pewną amerykańską piosenkarkę ”poker face” w trakcie poślizgu i dachowania właśnie.

Scenariusz tego filmiku jest podobny do wielu innych, gdzie auto traci przyczepność i wypada z trasy, a następnie koziołkuje. Oskarowa jest natomiast rola kierowcy – kobiety, której reakcja w trakcie całego zdarzenia jest niecodzienna… Na jej twarzy przez ani jedną sekunde nie widzimy zdenerwowania, paniki. Jest stoicko wręcz spokojna. Natomiast po całej sytuacji, zamiast ulgi na twarzy, że nic się jej nie stało, widzimy, że kobieta jest sfrustrowana, wkurzona wręcz, że coś takiego miało miejsce.

Wiele mówi się o kobietach za kółkiem. My nie będziemy nawiązywać do tej dyskusji, gdyż wydaje się ona bezsensowna, a żarty o babie za kierownicą można już schować do lamusa.  Coraz więcej na naszych drogach świadomych, świetnie wyszkolonych kobiet kierowców. Płeć piękna w ekstremalnych sytuacjach potrafi zachować zimną krew. I mamy na to dowód!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze