Steph Jeavons rusza w wielką podróż małym motocyklem

Stephanie ma 38 lat, prawo jazdy na motocykl od 16 lat i realizuje wspaniałe podróżnicze plany. Ale nie wyobrażajacie sobie od razu jakiegoś wielgachnego motocykla, wszystkomającej maszyny z komputerem pokładowym, lekkością słonia w składzie porcelny i znaną metką.

Steph, aby zdobywać świat motocyklem, nie musi mieć potwora o wielkim silniku. Wystarcza jej symboliczna 250-tka. Honda CRF250L przewiezie bohaterkę przez 42 kraje świata na 6 kontynentach. Steph na razie jeszcze trenuje w Walii, czyli tam, gdzie mieszka.

Założenia tej fascynującej podróży są następujące: 6 kontynentów z daleka od głównych dróg. Steph chce unikać dużych traktów i autostrad, aby jak najbardziej zbliżyć się do ludzi i miejsc. Ze swoich poprzednich podróży wyniosła bardzo dobre doświadczenia w kontaktach z miejscową ludnością. Napotkane osoby dzieliły się z nią tym co mieli, a także zapraszali do swoich domów. Steph przejeżdżała również przez Polskę i miło wspomina nasz kraj.

Więcej o kobiecych podróżach motocyklowych przeczytasz tu.

Na codzienne wydatki Steph wyda 5 funtów – musi się zmieścić w tak niskiej kwocie, skoro jej podróż ma potrwać od 15 miesięcy do dwóch lat. Stephanie przejedzie przez Europę, Bliski Wschód, uda się do Indii a potem do Azji południowo-wschodniej. Następnie przejedzie przez Australię i przeprawi się na kontynent amerykański, a na koniec wyląduje w Afryce. Imponująca trasa.

Steph Jeavons
fot. stephmoto-adventurebikeblog.com

Jeśli chodzi o motocykl to Steph zdecydowała się na niedużą Hondę z kilku powodów. Przede wszystkim motocykl jest lekki, więc ewentualne upuszczenie go będzie mniejszym kłopotem niż upuszczenie jednośladu z silnikiem o dużej pojemności. Honda, którą Steph objedzie świat jest zwinna, niewymagająca, odporna i dobrze poradzi sobie poza asfaltowymi drogami.

Steph rusza już niebawem, bo 23 marca. Miejscem startu jest Ace Caffe w Londynie. Motocyklistkę można wspierać, zarówno finansowo, jak i pomagając jej w zwykłych codziennych sprawach – każdy, kto mieszka na trasie przejazdu, poprzez stronę internetową Steph, może zaoferować jej nocleg i gościnę. Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://www.stephmoto-adventurebikeblog.com.

Trasa:
Wales / England / France / Belgium / Germany / Czech / Poland / Slovakia Hungary / Roumania / Bulgaria / Turkey / Iran / Pakistan India / Nepal / Bhutan / Burma / Laos / Vietnam / Cambodia / Thailand / Malaysia / Indonesia / Borneo / Australia / NZ / Chile / Peru / Ecuador / Columbia / Panama / Costa Rica / Nicaragua / Honduras / Guatemala / Mexico / USA / Canada / Africa / Spain/ Portugal / France / England / Wales.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze