Edyta Klim

Motocyklowe siostry

Paulina i Natalia to siostry, które nie tylko łączy wspólna pula genów, ale także miłość do motocykli.

Paulina jest o rok młodsza od Natalii, jednak obie są właśnie w klasach maturalnych (liceum i technikum). Na co dzień mieszkają oddzielnie, ale spotykają się w każdy wolny dzień. I oczywiście, jak tylko mogą, to spędzają ten czas na motocyklach. Paulina posiada Kawasaki Ninja 250 (2011r.), natomiast Natalia w pierwszym sezonie miała Yamahę YZF125, a teraz przesiadła się na R3.

Zainteresowanie sióstr motocyklami nie miało jakiegoś wyraźnego punktu startowego. Wszystko rozwijało się w sposób naturalny, najpierw przez zainteresowanie tematem w internecie, po zakup pierwszego motocykla dla Pauliny. Następnie bakcyla złapała też Natalia i już razem siostry pokonywały kolejne kilometry.

Wiele je łączy, jednak są zupełnie inne:

– Nasze charaktery są odmienne, ale właśnie tym tworzymy jedność. Jedna jest spokojna poukładana, a druga ma diabełka w sobie i zawsze wina leci na nią (śmiech). Mimo tego jesteśmy zgrane, wspieramy się i zawsze jesteśmy razem – mówi Paulina.

Początkowo trudno im było przekonać otoczenie do swojej, nowej pasji, jednak z czasem udowodniły, że to nie jest chwilowy kaprys, a ich sposób na życie. Największe wsparcie otrzymują od taty, który też jest motocyklistą. Mogą go o wszystko spytać, jak i liczyć na pomoc, gdy zawodzi sprzęt.

Paulina ma większe doświadczenie w jeździe motocyklem, jednak dziewczyny nigdy ze sobą nie rywalizują. Obie stawiają sobie za cel rozwijanie umiejętności i dzielenie się wspólną pasją. Każdy pretekst do wspólnego wyjazdu jest dobry, raz jakiś zlot, innym razem spotkanie lub fajne miejsce do zobaczenia:

– Uwielbiamy wsiąść na motocykl i jechać jak najdłużej. Najlepiej, żeby trasa się zmieniała i rosła adrenalina. Zdecydowanie nie lubimy się nudzić, więc oczywiście wybieramy trasy, gdzie mamy dużo zakrętów!


Na motocyklach siostry czują się wspaniale, mogą oderwać myśli od codziennych spraw, szkoły, problemów. Poznają nowe miejsca, nowych ludzi i cieszą się każdą chwilą. W przyszłości chciałyby nauczyć się jeździć na jednym kole, jeszcze więcej czasu spędzać na motocyklach i zwiedzić na nich Chorwację.

Zapraszamy na profil Pauliny i Natali: http://www.facebook.com/sistersmototeam/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze