Startuje projekt Navara-R. Czy to będzie najszybszy samochód do driftowania?

Startuje projekt Navara-R. Czy to będzie najszybszy samochód do driftowania?

01 czerwca 2020
W czasie, gdy cała społeczność motorsportowa trzyma się z daleka od torów i jest w domach, Stephen "Baggsy" Biagioni razem z ekipą inżynierów z SB Motorsport planują swoją kolejną przełomową konstrukcję. Chodzi o Navara-R.

Baggsy i jego zespół zbudują najszybszy samochód driftingowy na bazie Nissana Navara. Przekształcenie standardowego samochodu z napędem na 4 koła używanego raczej na farmach i placach budowy w potwora spalającego opony nie będzie jednak proste. 

Silnik diesla zostanie zdemontowany i zastąpiony specjalnie zmodyfikowanym VR38 o mocy ponad 1000KM oraz doładowaniem twin turbo - taki można znaleźć pod maską flagowego Nissana R35 GT-R.

Navara-R będzie wyzwaniem dla naszego know-how. Chcemy, aby mógł legalnie jeździć po drogach. Nie chcemy stworzyć podwozia wyścigowego z niewielkimi dodatkami. Wierzę w nasz zespół. Nie mogę doczekać się wspólnej pracy z partnerami, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach. 

To będzie totalna przebudowa, a nie tylko wymiana silnika. Navara-R będzie wyposażony w niestandardowe podwozie oraz szeroki aerodynamiczny bodykit. Zabójczy wygląd i prowadzenie będzie dopasowane do surowej wydajności na prostej. 

Co więcej, SB Motorsport chce zachować jak najwięcej elementów z wewnątrz jak to możliwe, w tym przestrzeń z tyłu oraz w pełni sprawny hak holowniczy. 

SB Motorsport przedstawi swoją pracę w serii "Mission CTRL: Navara-R" na kanale Baggsy'ego na YouTube. W filmach pojawią się goście specjalni oraz sceny zza kulis prac nad Navarą-R. 

Pierwszy film pojawi się już 10 czerwca. Kolejne w co drugą środę miesiąca. 

https://www.youtube.com/user/StephenBiagioni

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!