Agnieszka Serafinowicz

Startuje Alpine Challenge – sportowe wyzwanie dla posiadaczy Alpine w Polsce

Alpine Challenge dla właścicieli Alpine to świetny pomysł. Bezsprzecznie w żyłach marki Alpine płynie wyścigowa krew. Teraz także polscy właściciele Alpine A110 mogą zaznać, prawdziwych, motorsportowych emocji.

Spis treści

Alpine Challenge, co to za zawody? Alpine Pietrzak, główny dealer Alpine w Polsce, od początku swojej działalności oferuje dodatkowo swoim klientom różnego rodzaju wydarzenia, wyjazdy i szkolenia, daleko wychodząc poza standardową formułę sprzedaży samochodów. Dealer wyszedł z propozycją Pucharu dla właścicieli Alpine. – Nie chcemy być postrzegani tylko jako sprzedawca samochodów. Filozofią Grupy Pietrzak jest budowanie silnych i pozytywnych relacji z klientami. W ten sposób powstaje prawdziwa społeczność dookoła Alpine. Po sukcesach naszych innych eventowych projektów czas na prawdziwą dawkę adrenaliny. W 2023 startujemy z Pucharem Alpine Challenge – opowiada Mateusz Widuch, szef marketingu Alpine Pietrzak.

Alpine Challenge

Alpine Challenge – kiedy i gdzie?

19 maja na torze wyścigowym DTM Lausitzring w Niemczech wystartuje pierwszy sezon samochodowy Puchar Alpine Challenge (AC). Puchar dedykowany polskim właścicielom modelu A110 Alpine. Formułą zmagań będzie „time attack”, czyli walka z czasem na torze, a nie bezpośrednio z innym samochodem. Jest to bardzo bezpieczna forma motorsportowej rywalizacji pozwalająca na start każdemu, nawet mniej doświadczonemu kierowcy.

Jak wyjaśnia Karol Himber, koordynator AC – W pierwszym sezonie planujemy 5 Rund w aż 4 krajach. Odwiedzimy Niemcy, Słowację, Czechy oraz oczywiście Polskę. Puchar bazuje w większości na pełnowymiarowych torach wyścigowych – Silesia Ring, Brno, Most, Lausitzring, ale też krętym i wymagającym Autodromie Jastrząb. Łącznie nasi Zawodnicy pokonają blisko 1000 km torowych. To bardzo duża dawka emocji, rywalizacji oraz nauki prowadzenia zwinnej tylnonapędówki A110. Na koniec czeka nas jesienno-zimowa Gala Mistrzów Alpine Challenge w katowickiej La Squadra z dekoracją sezonu 2023.

Alpine Challenge

Alpine Challenge – zasady i punktacja

Każda runda to odrębne zawody, gdzie liczy się średnia 3 najlepszych czasów okrążenia toru uzyskanych podczas całego dnia. Punkty zebrane za wyniki w poszczególnych Rundach dają klasyfikację sezonową AC. Kierowcy podczas zawodów AC podzieleni są na 15-25 samochodowe grupy i jeżdżą po torze w pętli w ramach 15-20 minutowych sesji. Zawodnicy ruszają na sesję ustawieni w sektorach startowych odpowiadających pozycji jaką aktualnie zajmują w swojej grupie. Wyprzedzanie jest jak najbardziej dozwolone, zarówno na odcinkach prostych jak i zakrętach. Warto podkreślić, że Alpine Challenge oferuje własny profesjonalny pomiar czasu oparty o RFID z prezentacją wyników live w dedykowanej aplikacji na telefon komórkowy.

Alpine Challenge

Alpine Challenge – czy każdy kierowca Alpine może wystartować?

Zgodnie z wyjaśnieniami Karola Himbera, do startu w Alpine Challenge wystarczy sprawny technicznie samochód, oczywiście pod warunkiem, że jest to model Alpine A110. A co z różną mocą poszczególnych wariantów? Oto jak na to pytanie odpowiada Karol Himber: Klasyfikacja jest możliwie prosta. Dla wersji podstawowej A110 jest klasa Alpine 252, dla wersji A110 S, A110 GT, A110 R jest klasa Alpine 300. Klasy odpowiadają mocy startujących aut. Dopuszczamy jedynie samochody na oponach z homologacją drogową (E), także maksymalnie przyczepną oponą będzie semi-slick. Wszystko po to aby próg „wejścia” w Puchar był możliwie niski dla każdego chętnego bez konieczności specjalnych inwestycji w samochód.

Alpine Challenge – okazja do wypróbowania Alpine A110

Dla osób nie posiadających Alpine, ale chcących przetestować ten samochód na torze wyścigowym, Alpine Pietrzak przygotowało ofertę. Podczas każdej Rundy Alpine Challenge będzie możliwość odbycia jazd testowych modelem A110. Poniżej kalendarz Alpine Challenge 2023:

  • I Runda – 19 maja, Lausitzring (Niemcy)
  • II Runda – 2 czerwca, Słovakia Ring (Słowacja)
  • III Runda – 22 lipca, Silesia Ring (Polska)
  • IV Runda – 19 sierpnia, Brno (Czechy)
  • V Runda – 23 września, Tor Jastrząb (Polska)

Jeżeli jesteście właścicielami pięknego Alpine A110 i chcecie zmierzyć się z innymi, wystarczy zarejestrować się na oficjalnej witrynie zawodów Alpine Challenge.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze