„Srebrna dama” Rolls-Royce’a w obiektywie Rankina

Słynny fotograf Rankin w swojej wystawie stworzył nową wizję Ducha Ekstazy, emblematu Rolls-Royce'a. Czy wielki, brytyjski wóz może kojarzyć się z kobiecością?

Po całorocznej współpracy Rankin stworzył zbiór stu zdjęć, dzięki którym tchnął w srebrnego Ducha Ekstazy nowe życie. Każda z fotografii opiera się na motywach piękna, siły, tajemnicy i prędkości. Przy pomocy unoszących się na wietrze, kolorowych materiałów kreuje bardzo osobisty i jednocześnie uniwersalny wizerunek Srebrnej Damy. Przybiera ona formę kobiet w różnym wieku, o różnej narodowości czy kolorze skóry. Rankin jak zwykle perfekcyjnie łączy kobiecą delikatność i subtelność z nadzwyczajną mocą kobiecego ducha w taki sposób, by efekt końcowy był jednocześnie nowoczesny, choć wciąż kojarzony z elegancją brytyjskiej marki.

Ekspozycja upamiętniająca współpracę z Rolls-Royce’m będzie miała miejsce od 16 do 23 listopada w galerii Rankina w Los Angeles i zbiegnie się w czasie z tegoroczną wystawą motoryzacyjną w LA.  Także i tam, na stoisku Rolls-Royce’a będziemy mogli podziwiać zbiór wybranych fotografii.

Rankin, a właściwie John Rankin Wadell znany jest ze współpracy z takimi gwiazdami, jak chociażby Kate Moss, Juliette Binoche, Madonna czy Bjork. Często wspomaga swoimi pracami organizację charytatywną Women’s Aid, walczącą z przemocą wobec kobiet.

fot. Rolls-Royce

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze