Sporty motorowe dla kobiet pod auspicjami FIA

Wreszcie!  Drogie Panie - czas na start! Od dziś mamy wsparcie w Międzynarodowej Federacji Sportów Motorowych - mamy własną organizację!

Michelle Mouton
fot. channel4.com

FIA bardzo ciężko pracuje przed Świętami! Spotkania odbywające się w tym tygodniu w Monaco przynoszą wiele decyzji. Dla nas najważniejsza zapadła dzisiaj!

Światowa Rada Sportów Motorowych zdecydowała
o powstaniu Women & Motor Sport Commission (WMC). Na czele Komisji stanie nie kto inny, tylko najbardziej utytułowana wśród kierowców rajdowych kobieta – Michele Mouton. Michele startowała  w zespołach Fiat i Audi w latach 1974 – 1986. Wzięła udział w 50 rajdach, wygrywając 4 z nich. Najlepszym jej sezonem był rok 1982, kiedy bliska była zdobycia tytułu mistrzowskiego WRC na Audi Quattro. Francuska brała także udział w słynnym 24-godzinnym wyścigu LeMans, wyścigach w USA i Marathonie London – Sydney za kierownicą Porsche 911 w roku 2000.

Celem WMCS ma być ułatwienie pełnego udziału kobiet we wszystkich aspektach działania sportów motorowych, stworzenie strategii i polityki umożliwiającej promocję edukacji i treningu kobiet, wprowadzenie działań pozwalających na wymianę doświadczeń
i myśli mających na celu rozszerzenie udziału kobiet (zarówno jako zawodniczek jak i menadżerów) w sportach motorowych oraz współpracę z organizacjami międzynarodowymi we wspólnych projektach.

Komisja będzie składać się z 10 członków:

1 FIA Commission Manager
1 FIA Manufacturers’ representative
3 Representatives of National Sporting Authorities
1 Team Managers’ representative
1 Drivers’ representative
1 Representative of the Fédération Internationale de Motocyclisme
1 Project manager
1 FIA Communications’ representative

Zobacz poniżej jak jeździła Michele Mouton:

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze