Spłonęła rajdówka Ramony

Dla szwedzkiej załogi: Ramona Karlsson i Miriam Walfridsson, niezwykle pechowo zakończył się Rajd Nowej Zelandii. Po przejechaniu 2/3 trasy ich Lancer stanął w płomieniach. Na szczęście zawodniczkom nic się nie stało. A zanosiło się na rewelacyjny wynik!

Już na początku rajdu Ramona ostro zaatakowała, wygrała nawet 2 odcinki specjalne z ósemką rywali w PWRC. Gdy jej druga pozycja w rajdzie była już pewna, to nadmiernie nie ryzykowała, kontrolując jednocześnie czasy konkurencji. Jej celem było przede wszystkim – dowiezienie wyniku do mety. I wtedy stało się coś, co przekreśliło te ambitne plany:

„Na początku czułam tylko ogromne ciepło w rajdówce. Potem moja pilotka odwróciła się i zobaczyła cały tył samochodu w płomieniach! W kilka sekund ogień już był w kabinie, musiałyśmy wyskakiwać z samochodu, kiedy jeszcze był w ruchu! Lancer zatrzymał się na nasypie i w całości spłonął” – opowiada Ramona.

Ramona i Miriam przeżyły chwile prawdziwej grozy
fot. ramonarallying.com

„Ulżyło nam, że udało się wydostać z samochodu bez szwanku. Ja lekko skręciłam kostkę, bo utkwiła na chwilę w klatce bezpieczeństwa” – dodaje Miriam.

Akcja ratunkowa przebiegła bardzo szybko, kolejny zawodnik wezwał pomoc i nadleciał helikopter medyczny. Mitsubishi zawodniczek miało wyposażenie bezpieczeństwa na bardzo wysokim poziomie, więc przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru
fot. ramonarallying.com

„Oczywiście jesteśmy rozczarowane nieukończonym rajdem, ale musimy się skupić na tym, co pozytywne” – podsumowuje Ramona, zadowolona z uzyskiwanych na rajdzie czasów.

Na mecie Rajdu Nowej Zelandii świętować mogła Louise Cook, druga kobieta za kierownicą w PWRC. Brytyjska zawodniczka, borykająca się z problemami finansowymi i jadąca wypożyczonym samochodem – nie mogła ryzykować zbyt mocno. Cel został osiągnięty – meta na 6. miejscu w klasyfikacji PWRC i kolejne 8 punktów na koncie.

Ramona i Louise – porównanie wyników
fot. materiały prasowe

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze