Sony i Honda będą produkować samochody elektryczne. Pierwszy model jest już w planach

Sony coraz śmielej wkracza do świata motoryzacji. Po zaprezentowaniu konceptu elektrycznego SUV-a, technologiczny gigant zapowiada nawiązanie współpracy z Hondą. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w 2025 roku na drogi powinien wyjechać pierwszy elektryczny samochód, będący owocem tej współpracy.

Sony swój pierwszy, studyjny projekt samochodu zaprezentowało w 2020 roku. Ponieważ debiuty firm technologicznych w branży motoryzacyjnej zawsze budzą sporo emocji, było to wyjątkowo głośne wydarzenie. Jednak chwilę później Sony ostudziło zapał miłośników motoryzacji, zarzekając się, że nie ma planów produkcyjnych. Ale na początku 2022 roku Sony zaprezentowało koncept elektrycznego SUV-a – Vision-S 02.

Teraz technologiczny gigant idzie o krok dalej i zapowiada współpracę z jedną z najbardziej rozpoznawalnych japońskich marek w branży motoryzacyjnej – Hondą.

Współpraca Sony i Hondy została oficjalnie ogłoszona 4 marca 2022 roku. W jej ramach powstanie organizacja „New Company”, która w przyszłości zajmie się tworzeniem elektrycznych pojazdów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w 2025 roku na drogi powinien wyjechać pierwszy elektryczny samochód stworzony przez Sony we współpracy z Hondą.

Oczywiście na razie jest zbyt wcześnie, by mówić o konkretach. Można jednak podejrzewać, że Sony skupi się na nowoczesnych technologiach, także z zakresu napędu i akumulatorów, a Honda będzie odpowiadać za produkcję i stronę techniczną projektu.

Czy to właśnie elektryczny SUV, Sony Vision-S 02, będzie pierwszym samochodem, który powstanie we współpracy z Hondą? Czas pokaże…

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze