Słynne motoryzacyjne muzeum, które spłonęło zostanie odbudowane! Otwarcie jest planowane jeszcze w 2021 roku!

19 marca 2021
W styczniu spłonęło jedno z najważniejszych muzeów motoryzacyjnych świata, Top Mountain Motorcycle Museum. Nie udało się uratować żadnego z ponad 200 eksponatów. Ta informacja złamała serce niejednemu miłośnikowi motocykli. Teraz jednak mamy dla nich dobre wiadomości...

Top Mountain Motorcycle Museum było jednym z najważniejszych na świecie muzeów poświęconych motoryzacji. Zostało otwarte w 2016 roku przez braci bliźniaków Albana i Attilę Scheiberów, pasjonatów motoryzacji.

W poniedziałek, 18 stycznia, w Top Mountain Motorcycle Museum włączył się alarm przeciwpożarowy. Do czasu przyjazdu strażaków drewniany budynek był już cały w płomieniach. W akcji gaszenia pożaru brało udział 60 strażaków głównie ograniczając jego rozprzestrzenienie na pobliska restaurację i sąsiednie budynki. Drewnianego budynku muzeum nie udało się uratować.

Nie udało się też uratować żadnego z kultowych eksponatów znajdujących się w Top Mountain Motorcycle Museum. Doszczętnie spłonęło ponad 250 samochodów, motocykli i motorowerów.

Przeczytaj też: Top Mountain Motorcycle Museum. Spłonęło jedno z najważniejszych motoryzacyjnych muzeów na świecie

Słynne motoryzacyjne muzeum zostanie odbudowane, a jego ponowne otwarcie jest planowane jeszcze w 2021 roku! Kolekcjonerzy z całego świata zadeklarowali, że dostarczą do muzeum 250 motocykli. Bracia Scheiber obiecują, że odnowione muzeum dostarczy wyjątkowych wrażeń, nie tylko fanom motocykli:

Chcemy zaoferować coś więcej niż tylko świat wrażeń, celem jest zaoferowanie czegoś również osobom nie będącym motocyklistami.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!