Karolina Chojnacka

Top Mountain Motorcycle Museum. Spłonęło jedno z najważniejszych motoryzacyjnych muzeów na świecie

Nie udało się uratować żadnego z kultowych eksponatów.

W poniedziałek, 18 stycznia, w Top Mountain Motorcycle Museum włączył się alarm przeciwpożarowy. Jak informują lokalne media, do czasu przyjazdu strażaków drewniany budynek był już cały w płomieniach. W akcji gaszenia pożaru brało udział 60 strażaków głównie ograniczając jego rozprzestrzenienie na pobliska restaurację i sąsiednie budynki. Drewnianego budynku muzeum nie udało się uratować.

Nie udało się też uratować żadnego z kultowych eksponatów znajdujących się w Top Mountain Motorcycle Museum. Doszczętnie spłonęło ponad 250 samochodów, motocykli i motorowerów. Na szczęście nikt nie zginął.

Nie podano jeszcze informacji, co było przyczyną tragicznego w skutach pożaru.

Przeczytaj też: Powstaje Wielkopolskie Muzeum Motoryzacji w Szreniawie

Top Mountain Motorcycle Museum było jednym z najważniejszych na świecie muzeów poświęconych motoryzacji. Zostało otwarte w 2016 roku przez braci bliźniaków Albana i Attilę Scheiberów, pasjonatów motoryzacji..

W muzeum było wyeksponowanych około 230 klasycznych, głównie europejskich motocykli, takich jak Sunbeam, Brough Superior i Zundapp, a także znajdowała się tam kolekcja zabytkowych samochodów, wśród których znaleźć można było Porsche czy Ferrari. Był tam także unikat z 1905 roku – motorower firmy Laurin&Klement, z której wywodzi się Skoda, oraz Brough Superior z 1939 roku. W kolekcji znajdowały się również zabytkowe amerykańskie motocykle Harley-Davidson, Indian, a nawet Flying Merkel.

 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze