Ewa Kania

Słuchasz jednej z tych stacji radiowych? Może ci popsuć auto! Producent wstrzymał dostawy

Nowoczesne samochody mają coraz więcej elektroniki, a coraz więcej elektroniki, to więcej okazji do tego, że coś się zepsuje i będziemy mieli niemały problem. Teraz przekonali się tym właściciele Peugeotów.

Możecie pamiętać, że w lutym informowaliśmy o nietypowej przypadłości modeli Mazdy. Otóż pewna amerykańska, lokalna stacja radiowa, przesłała informację (konkretnie obrazek), którego multimedia Mazdy nie potrafiły przetworzyć, co doprowadziło do odcięcia kierowców od większości funkcji.

Mazda zhakowana przez stację radiową

Teraz podobny problem mają właściciele Peugeotów 308, ale nie w USA, lecz w Polsce. Okazuje się, że częstotliwości Radia ZET oraz Polskiego Radia 24 są zgubne dla francuskiego modelu, w którym zastosowano zupełnie nowy system multimedialny. Blokuje się on, kiedy tylko „usłyszy” jedną z tych stacji radiowych.

Peugeot ogłasza akcję serwisową. W czasie jazdy może dojść do otwarcia się drzwi

To problem bardzo uciążliwy, ponieważ w ten sposób nie mamy dostępu nawet do tak podstawowej funkcji, jaką jest obsługa klimatyzacji. Niestety problemu nie da się rozwiązać samemu i konieczne jest udanie się do serwisu. Polski oddział Peugeota zdecydował się na wstrzymanie dostaw nowego 308 do klientów, do czasu rozwiązania problemu. Niestety nie wiadomo jak długo może potrwać opracowanie odpowiednich poprawek.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze