Skywell ET5 – chiński elektryk debiutuje w Polsce. Wiemy, ile kosztuje!

Skywell ET5 to elektryczny SUV, który na jednym ładowaniu może przejechać do 456 kilometrów. Czy chiński elektryk segmentu premium podbije serca kierowców nad Wisłą?

Podczas targów motoryzacyjnych Poznań Motorshow 2022, na polskim rynku oficjalnie zadebiutowała nowa marka motoryzacyjna  – Skywell to chiński producent samochodów elektrycznych, który dotychczas specjalizował się w produkcji m.in. aut dostawczych, ciężarowych i autobusów.

Chińska marka od 2017 roku pracowała nad swoim pierwszym osobowym modelem, którego wersja produkcyjna ujrzała światło dzienne w 2020 roku, by w 2021 pozytywnie zakończyć proces homologacji. W ten sposób na drogi wyjechał Skywell ET5.

Skywell ET5
Skywell ET5, fot. materiały prasowe / Skywell

Skywell ET5 – silnik, zasięg, ładowanie

Skywell ET5 to elektryczny SUV, który napędza silnik generujący 204 KM i 320 Nm momentu obrotowego. Na jednym ładowaniu samochód może przejechać do 456 kilometrów. Samochód od 0 do 100 km/h przyspiesza w 9,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 150 km/h.

Ładowanie baterii zajmuje ok. 6,5 godziny przy wykorzystaniu zasilania AC (11kW), przy użyciu ładowarki DC o mocy 100kW wystarczy 30 minut na uzupełnienie energii w zakresie 20-80%.

Samochód ma 4,7 metra długości i 2,8-metrowy rozstaw osi. Pojemność bagażnika to 467 litrów.

Skywell ET5
Skywell ET5, fot. materiały prasowe / Skywell

Skywell ET5 – cena w Polsce

Skywell ET5 będzie dostępny w Polsce w dwóch wersjach wyposażenia:

  • Comfort – od 199 900 złotych
  • Luxury – od 224 900 złotych

Skywell ET5
Skywell ET5, fot. materiały prasowe / Skywell

W wersji Comfort elektryczny SUV oferuje kierowcy duży kolorowy wyświetlacz o przekątnej 12,8”, elektroniczny wyświetlacz  zegarów o przekątnej 12,3”, osiem głośników, 17 systemów bezpieczeństwa. Elektrycznie regulowane, podgrzewane i wentylowane fotele pokryte są skórzaną tapicerką i wyposażone w rozkładany podnóżek. Standardowe wyposażenie obejmuje ponadto adaptacyjny tempomat, automatyczna 2-strefową klimatyzację, bezkluczykowy dostęp czy system oczyszczania powietrza w kabinie (tzw antysmogowy PM2.5).

Skywell ET5
Skywell ET5, fot. materiały prasowe / Skywell

Kupujący flagową wersję Luxury otrzymują w wyposażeniu ponadto m.in. laserowe reflektory, panoramiczny szklany dach, gniazdo 220V w kabinie, bezprzewodowe ładowanie smartfona, funkcję „Kamping” (możliwość zasilania 230V zewnętrznych urządzeń z baterii samochodu) czy tryb „Party” (tryb oświetlenia dyskotekowego).

Skywell ET5
Skywell ET5, fot. materiały prasowe / Skywell

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze