Skoda z myślą o niepełnosprawnych

Start 2 - inicjatywa Skoda Auto Polska i Sportowego Stowarzyszenia Inwalidów Start to szansa dla osób niepełnosprawnych na lepsze życie, w którym stają się bardziej mobilni.

fot. Skoda

Chętnie piszemy o inicjatywach, które bliskie są ludziom i ułatwiają im życie. Dlatego nie mogłoby zabraknąć u nas informacji o najnowszych dokonaniach Skody. Wczoraj, a więc 24 maja rozpoczęła się kolejna tura L-Driving – szkoleń przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Przeznaczone dla osób z dysfunkcjami narządów ruchu kursy, mają pomóc w zdobyciu upragnionego prawo jazdy. Partnerem akcji jest Sportowe Stowarzyszenie Inwalidów Start, które cały rok prowadzi rekrutację chętnych na szkolenia. Warto wspomnieć, że w całości są one dofinansowywane z PFRON.

Kursy „na prawo” trwają 2 tygodnie i składają się standardowo z 30 godzin szkolenia teoretycznego oraz 30 godzin jazd. Kursanci, swoje pierwsze szlify zdobywać będą po zajęciu miejsca za kierownicą specjalnie przystosowanych Fabii. Nietypowość szkolenia polega na jego charakterze: obozu sportowego – instruktorzy są 24 godziny na dobę do dyspozycji swoich uczniów, a tym samym ich bardzo dobre przygotowanie mocno zawyża statystyki zdawalności. Już 70% osób zdaje egzamin przy pierwszym podejściu!

Dotychczas w szkoleniach L-Driving wzięło udział kilkudziesięciu niepełnosprawnych, a ich liczba na pewno będzie rosnąć. Ambicją Skody jest wsparcie aspiracji młodych ludzi dotkniętychy przez los i tych, którym wydawało się, że życie nie ma już przed nimi żadnych perspektyw. Tymczasem z prawem jazdy w kieszeni zwiększa się ich mobilność i życie nabiera nowych barw. Czyżby to rodzaj najlepszej kuracji?

Na koniec dobra wiadomość – w ofercie Skody znalazła się też promocja skierowana dla osób niepełnosprawnych. Klienci, którzy ukończyli kurs L-Driving, zdali na prawo jazdy lub mają posiadają dokument poświadczający dofinansowanie PFRON na zakup urządzeń, mogą kupić Skodę ze specjalnym rabatem. Specjalna promocja dotyczy też modeli z automatyczną skrzynią DSG.

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Bardzo fajna akcja, chociaż powinna być bardziej rozgłośniona. Dzięki niej, niepełnosprawni będą bardziej niezależni mobilnie, co ułatwi im z pewnością funkcjonowanie w życiu.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Bardzo fajna akcja, chociaż powinna być bardziej rozgłośniona. Dzięki niej, niepełnosprawni będą bardziej niezależni mobilnie, co ułatwi im z pewnością funkcjonowanie w życiu.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze