Karolina Chojnacka

Popularny producent samochodów znacząco ogranicza produkcję. Powód?

Coraz więcej producentów samochód doświadcza problemów z dostępnością półprzewodników. Część z nich jest zmuszona drastycznie ograniczyć produkcję, a dla niektórych fabryk oznacza to całkowity przestój.

Jak donosi Reuters, Škoda jest zmuszona drastycznie ograniczyć produkcję samochodów. Rzecznik Škody ,Tomas Kotera, cytowany przez agencję, wyznaje:

Nawet Škoda Auto nie jest w stanie uniknąć tego globalnego kryzysu. Musimy znacznie zmniejszyć, a być może nawet i wstrzymać produkcję.

W ostatnich miesiącach Škoda wyprodukował dziesiątki tysięcy nowych samochodów, które utknęły na przyfabrycznych placach w oczekiwaniu na niezbędne podzespoły, przede wszystkim mikroczipy.

Jak wynika z analiz ekspertów, zaburzenia w dostawach znacząco wpłyną na globalną sprzedaż Škody w 2021 roku. Czeski producent zakładał, że w tym roku do klientów trafi około 1,3 miliona samochodów. Dziś już mowa o 1,15 milionach egzemplarzy, co byłoby wynikiem porównywalnym z rokiem 2020 stojącym pod znakiem pandemii koronawirusa.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze