Daria Mikólska

Skoda wznawia produkcję elektrycznego modelu Enyaq iV

Po kilku tygodniach produkcja modelu Enyaq iV w fabryce Mlada Boleslav zostaje wznowiona. Czeski producent zabezpieczył dostawy wiązek elektrycznych.

Po kilku tygodniach przestoju Skoda uruchomiła ponownie produkcję elektrycznego modelu Enyaq iV. Początkowo z linii montażowej będzie zjeżdżać tysiąc egzemplarzy tygodniowo. Powodem zawieszenia produkcji były problemy z dostawami wiązek elektrycznych z Ukrainy.

Skoda wznawia produkcję modelu Enyaq iV w swojej głównej fabryce zlokalizowanej w czeskim Mlada Boleslav. Od kilku tygodni produkcja samochodu nie była realizowana z powodu braku dostępności wiązek elektrycznych.

Zobacz: Škoda ogranicza produkcję w Czechach. Wszystko przez brak części z Ukrainy

Czeskiej marce udało się przywrócić dostawy podstawowych komponentów, dzięki czemu produkcja została uruchomiona na nowo. Producent liczy, że w najbliższym czasie uda się utrzymać pełną zdolność produkcyjną. Jest to jednak zależne od dostępności określonych części. Aktualnie trudno jest przewidywać, czy podobne problemy nie wystąpią w najbliższej przyszłości.

Produkcja Skody Enyaq iV wznowiona
Produkcja Skody Enyaq iV wznowiona (fot. Skoda)

Fabryka w Mlada Boleslav będzie produkować tygodniowo około tysiąca egzemplarzy modelu Enyaq iV. Wydajność będzie stopniowo zwiększana, aż do osiągnięcia poziomu 370 pojazdów dziennie. Dotyczy to zarówno podstawowej wersji modelu oraz wariantu coupe.

Co ciekawe, jest to jedyna fabryka należąca do Grupy Volkswagen, gdzie równolegle obok siebie są wytwarzane modele oparte o platformy MEB i MQ. Oprócz modelu Enyaq powstaje tam jeszcze bestseller czeskiej marki – Octavia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze