Skoda Enyaq iV - ruszyła produkcja elektrycznego SUVa

Skoda Enyaq iV - ruszyła produkcja elektrycznego SUVa

27 listopada 2020
16
Elektryczny SUV od Skody powstaje w głównej fabryce w Mladá Boleslav. Zakończona niedawno modernizacja, warta 32 miliony euro, pozwala łączyć wytwarzanie samochodów opartych na platformach MQB i MEB na jednej linii produkcyjnej.

Pięć wariantów mocy, trzy pojemności akumulatorów, napęd na tylną oś lub napęd na cztery koła - taki właśnie będzie nowy SUV od Skody. W zależności od rozmiaru akumulatora zasięg wynosi do 510 kilometrów w cyklu WLTP. W dwóch najmocniejszych wariantach drugi silnik elektryczny na przedniej osi działa w połączeniu z silnikiem umieszczonym z tyłu auta, gwarantując napęd na cztery koła.

W pierwszym elektrycznym SUV-ie marki debiutuje nowa struktura wyposażenia wnętrza. Design Selections to zharmonizowane opcje inspirowane nowoczesnym wnętrzarstwem.

We wszystkich wariantach wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu lub wytworzone w zrównoważony sposób, np.: wełnę, skórę garbowaną ekstraktami roślinnymi czy poliester pochodzący z butelek PET. Enzaq iV będzie również pierwszym modelem Skody wyposażonym w wyświetlacz head-up z elementami rzeczywistości rozszerzonej, który może wyświetlać informacje o prędkości i znakach drogowych w obszarze pola widzenia kierowcy.

Skoda zainwestowała w przebudowę fabryki 32 miliony euro. W najbliższej przyszłości będzie powstawać dziennie do 350 sztuk Skody Enyaq iV obok modeli Octavia i Karoq. Prace modernizacyjne obejmowały zmiany konstrukcyjne budynku oraz dostosowanie technologii transportu do masy pojazdów elektrycznych i ich komponentów.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!