Edyta Klim

Shikha Surabhi – pierwsza kobieta w motocyklowym zespole Daredevil w indyjskiej armii

Kpt. Shikha Surabhi to pierwsza kobieta w historii, która wystąpiła na uroczystym pokazie kaskaderskim motocyklistów Daredevil podczas 70. Dnia Republiki Indii.

28-letnia Shikha Surabhi pochodzi z małej wioski Buxar. Od dziecka uwielbiała sport i wyzwania, a jej rodzina miała wojskowe korzenie, dlatego wstąpiła do indyjskiej armii, dywizjonu Signal Core. Było to możliwe min. dzięki świetnym wynikom na uniwersytecie i dobrej kondycji. Już będąc w armii zdobyła złoty medal w bokserskich Mistrzostwach Indii w kategorii kobiet. Ćwiczyła także inne sztuki walki i jeździła motocyklem.

Siła charakteru pozwoliła jej na dokonanie rzeczy, prawie niemożliwej – wstąpienia do, dotychczas męskiej, jednostki motocyklowej Daredevil. Wcześniej motocyklistki mogły występować jedynie w zespole kobiecym. Trening umiejętności balansowania na motocyklu Royal Enfield 350 CC zajął jej 11 miesięcy.

Shikha przełamała pewien schemat, że dla kobiety w Indiach nie ma miejsca tam, gdzie są sami mężczyźni i 26 stycznia poprowadziła 33 kolegów podczas uroczystej parady w 70. Dniu Republiki:

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze