Shikha Surabhi – pierwsza kobieta w motocyklowym zespole Daredevil w indyjskiej armii

Shikha Surabhi – pierwsza kobieta w motocyklowym zespole Daredevil w indyjskiej armii
Kpt. Shikha Surabhi to pierwsza kobieta w historii, która wystąpiła na uroczystym pokazie kaskaderskim motocyklistów Daredevil podczas 70. Dnia Republiki Indii.

28-letnia Shikha Surabhi pochodzi z małej wioski Buxar. Od dziecka uwielbiała sport i wyzwania, a jej rodzina miała wojskowe korzenie, dlatego wstąpiła do indyjskiej armii, dywizjonu Signal Core. Było to możliwe min. dzięki świetnym wynikom na uniwersytecie i dobrej kondycji. Już będąc w armii zdobyła złoty medal w bokserskich Mistrzostwach Indii w kategorii kobiet. Ćwiczyła także inne sztuki walki i jeździła motocyklem.

Siła charakteru pozwoliła jej na dokonanie rzeczy, prawie niemożliwej – wstąpienia do, dotychczas męskiej, jednostki motocyklowej Daredevil. Wcześniej motocyklistki mogły występować jedynie w zespole kobiecym. Trening umiejętności balansowania na motocyklu Royal Enfield 350 CC zajął jej 11 miesięcy.

Shikha przełamała pewien schemat, że dla kobiety w Indiach nie ma miejsca tam, gdzie są sami mężczyźni i 26 stycznia poprowadziła 33 kolegów podczas uroczystej parady w 70. Dniu Republiki:

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.