Agnieszka Serafinowicz

Na tej stacji benzynowej unikniesz kolejek, bo nie musisz podchodzić do kasy!

Jedna ze stacji paliwowych wdrożyła nową usługę płatności mobilnych, dostępną dla klientów indywidualnych. Jak z niej korzystać?

Shell wdrożył nowe rozwiązanie dla klientów indywidualnych na swoich stacjach paliw. Shell SmartPay to płatności mobilne, dzięki którym od początku listopada prywatni kierowcy będą mogli zapłacić za pobrane paliwo bez konieczności podchodzenia do kasy na danej stacji. Klienci flotowi z tej możliwości mogą korzystać już od kilku miesięcy.

Shell SmartPay – gdzie skorzystamy z nowej formy płatności?

Zgodnie z oficjalną informacją udostępnioną nam przez przedstawicieli koncernu paliwowego, obecnie usługa została już wdrożona na prawie 400 stacjach Shell w całej Polsce. Do uiszczenia płatności za pomocą SmartPay potrzebny jest oczywiście smartfon, ale dziś to już nie jest problem, bo z tych urządzeń korzystamy niemal wszyscy. W smartfonie musi być włączona usługa lokalizacji, bo na podstawie danych lokalizacyjnych usługa Shell SmartPay sprawdzi, czy na konkretnej, odwiedzonej właśnie przez nas stacji, ten sposób płatności jest obsługiwany.

Shell SmartPay

Shell SmartPay – z jakimi platformami płatności mobilnych?

Shell SmartPay wykorzystuje do realizacji płatności platformy Apple Pay, Google Pay, Paypal lub poprzez klasyczną kartę płatniczą. Transakcje dodatkowo zabezpieczone są kodem PIN, co pozwala uwierzytelnić nas jako osobę uprawnioną do wykorzystania naszych środków. Utworzenie kodu PIN jest wymagane podczas pierwszych zakupów, dodatkowo w przypadku realizacji płatności za pomocą danych tradycyjnych kart płatniczych, dodatkowy poziom ochrony zapewnia dwustopniowa weryfikacja.

Płatność i historia transakcji w smartfonie

Zaletą usługi Shell SmartPay, poza ominięciem ewentualnych kolejek przed kasami na stacjach marki, jest dostęp do historii transakcji. Cała historia tankowania jest widoczna w aplikacji wraz z paragonem lub fakturą. Oprócz tego natychmiast po przeprowadzeniu każdej transakcji klient otrzymuje e-maila potwierdzającego jej przeprowadzenie.

Integracja Shell SmartPay z Shell ClubSmart

Nowa usługa realizacji płatności mobilnych jest zintegrowana z aplikacją Shell ClubSmart, za pomocą której osoby dokonujące transakcji na stacjach Shell mogą zdobywać punkty lojalnościowe. Aplikacja ClubSmart pozwala również na łatwe wyszukanie stacji należących do sieci Shell. Za jej pośrednictwem można otrzymywać również oferty zakupowe, wymieniać punkty na paliwo, czy zakupy na stacjach (np. nowe modele BMW w promocyjnej ofercie) czy vouchery online.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze