Edyta Klim

Shelina Moreda i jej kobiecy obóz dla motocyklistek

Shelina Moreda pochodzi z rolniczej rodziny i rozwija swoją farmę, a jednocześnie jej największą pasją stały się wyścigi motocyklowe. Pragnąc pomóc innym kobietom w motocyklowym rozwoju - stworzyła szkołę MotoCamps Girlz.

Shelina Moreda wychowała się na małej farmie w Północnej Kaliforni, a w wieku 12 lat dostała od rodziców dirtbike’a, by na mogła na nim doglądać krowy na pastwiskach i była to iskra zapalna jej miłości do motocykli.

Shelina odebrała pełne wykształcenie rolnicze, a jednocześnie realizowała swoje marzenia o wyścigach motocyklowych na torze. Już po miesiącu intensywnych treningów otrzymała licencję eksperta, a po roku zajęła 3-ci stopień podium wśród kobiet. Zawodową licencję otrzymała po 1,5 roku jazdy. Następnie, jako pierwsza kobieta została kierowcą fabrycznym teamu CRP w wyścigach motocykli elektrycznych i jako pierwsza kobieta na początku 2015 roku taki wyścig wygrała. Próbowała także swoich sił w żużlu i wyścigach wytrzymałościowych.

Zawodniczka nadal zajmuje się mleczną farmą i promocją rolnictwa, zrzesza także kobiety dla działań charytatywnych na rzecz regionu i zbudowała swój własny zespół She’z Racing. W wolnym czasie starała się jeszcze stworzyć takie miejsce, gdzie kobiety będą mogły uzyskać wsparcie i inspirację w motocyklowej pasji od innych kobiet. I tak powstał MotoCamps Girlz. Spotkania w ramach obozu obejmują treningi pod okiem wyselekcjonowanych instruktorów (najczęściej kobiet), ćwiczenia techniczne dostosowane do poziomu motocyklistki i dużą ilość czasu spędzonego aktywnie na torze.

Obóz cieszy się dużym zainteresowaniem i brały w nim udział kobiety w wieku od 5 do 65 lat! Możliwe jest też szkolenie męskie (Boyz MotoCamp), albo dla całych rodzin. Instruktorzy pracują z małymi grupami, dobierając ich skład pod kątem umiejętności i skłonności do ryzyka. Obóz ma styl kempingu z zapleczem sanitarnym i zawsze kończy się integracyjnym ogniskiem.

Przy obiekcie istnieje także wypożyczalnia motocykli (cross i supermoto) i odzieży oraz od czasu do czasu dostępne są stypendia od sponsorów dla uczestniczek, które nie stać na kontynuację szkoleń. Świetna inicjatywa!

Więcej na stronie: www.shezracing.com/girlz-motocamp/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze