Karolina Chojnacka

She’s Mercedes – zlot miłośniczek zabytkowych Mercedesów odbędzie się już w ten weekend!

W najbliższy weekend, 21-23 sierpnia 2020 roku, już po raz piąty odbędzie się She’s Mercedes, czyli zlot miłośniczek zabytkowych Mercedesów. Miłośniczki klasycznych Mercedesów spotykają się w Janowie Podlaskim.

She’s Mercedes to impreza szczególna, bowiem biorą w niej udział tylko i wyłącznie kobiety.

W tym roku miłośniczki klasycznych Mercedesów spotykają się w Janowie Podlaskim. Tradycyjnie będzie można spotkać je nie tylko na trasie rajdu, przebiegającego szlakiem lokalnych atrakcji, ale również podczas sobotniej prezentacji samochodów w Siemiatyczach.

W She’s Mercedes – V zlocie miłośniczek zabytkowych Mercedesów wezmą udział samochody w wieku minimum 25 lat, o wysokim stopniu oryginalności. Oznacza to, że wśród załóg będą zarówno klasyczne modele z lat 60. i 70. ubiegłego stulecia, w tym limuzyny oraz roadstery SL, jak i te bardziej współczesne, wyprodukowane w latach 80. i na początku lat 90.

Bazą tegorocznego zlotu będzie uroczysko Zaborek w Janowie Podlaskim. To tutaj w piątek spotka się 12 załóg i 23 uczestniczki zlotu, które stąd w sobotę wyruszą na trasę rajdu, szlakiem lokalnych atrakcji południowego Podlasia.

She’s Mercedes – zlot miłośniczek zabytkowych Mercedesów odbędzie się już w ten weekend!

Przeczytaj też: „She’s Mercedes” Mercedes wspiera i docenia kobiety

Tegoroczny zlot wpisuje się w inicjatywę She’s Mercedes, w ramach której Mercedes-Benz zwraca się do posiadaczek aut z gwiazdą i silniej akcentuje ich potrzeby. Kobiety stanowią nie tylko rosnącą grupę wśród nabywców nowych samochodów, ale często są także pasjonatkami modeli zabytkowych. Małgorzata Przebindowska, Prezydent Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska, który organizuje zlot we współpracy z Mercedes-Benz Polska, powiedziała:

Nasze spotkania cieszą się niezmiennym zainteresowaniem pań i mają swoją szczególną atmosferę. Podczas zlotu uczestniczki mają okazję podzielić się swoją pasją, wymienić doświadczeniami, a przy okazji zaprezentować swoje samochody lokalnej społeczności. Tym razem miejscem spotkania jest Podlasie Nadbużańskie – wyjątkowo sielska kraina, w sam raz na błogi weekend. W trakcie tegorocznego zlotu duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo, nie tylko w ruchu drogowym, ale również podczas prezentacji pojazdów dla widzów.

She’s Mercedes – zlot miłośniczek zabytkowych Mercedesów odbędzie się już w ten weekend!

Wolfgang Bremm von Kleinsorgen, prezes Mercedes-Benz Polska, dodał:

Nasza marka ma wspaniałą, przeszło 120-letnią tradycję, którą pielęgnujemy i przypominamy właśnie przez takie wydarzenia jak Zlot „She’s Mercedes’. Mercedes-Benz Polska wspiera wszelkie działania Klubu Zabytkowych Mercedesów. Cieszę się, że powstała „sekcja kobieca” Klubu i życzę uczestniczkom wielu wspaniałych wrażeń.

Przeczytaj też: Bertha Benz: pierwsza kobieta w historii, która odbyła samodzielną podróż automobilem

W programie imprezy jest m.in. zwiedzanie stadniny koni Janów Podlaski, odwiedzenie punktu widokowego na dolinę Bugu w Gnojnie oraz wizyta w Siemiatyczach, gdzie od 12:00 do 14:00 odbędzie się prezentacja klasycznych Mercedesów. W międzyczasie panie zwiedzą prawosławne sanktuarium na Grabarce oraz drewnianą cerkiew w Koterce, wzniesioną ponad 100 lat temu. Ostatnim przystankiem będzie wieś Mielnik, gdzie zlokalizowane są m.in. ruiny dawnego kościoła.

Łącznie uczestniczki pokonają podczas rajdu ok. 180 km. Jak co roku zwieńczeniem zlotu będzie wieczór komandorski – tym razem w Zamku Biskupim, gdzie panie wystąpią w eleganckich strojach w kolorze zielonym, który jest przewodnim kolorem tegorocznego zlotu nawiązującym do zielonych meandrów Bugu i lasów południowego Podlasia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze