Sauber wraca do gry

04 grudnia 2009
Było naprawdę pod górkę! 5 miesięcy niepewności kończy się wreszcie szczęśliwie dla szwajcarskiego zespołu - to jak świąteczny upominek!

Peter Sauber
fot. autorka
3 grudnia 2009 Sauber stał się 13. zespołem, który będzie mógł rywalizować w F1 w sezonie 2010. Kierowcy teamu otrzymają numery startowe 26 i 27.

Federacja w oficjalnej informacji donosi -

FIA poinformowała BMW Sauber AG, że aplikacja o udział w Mistrzostwach Świata Formuły 1 w roku 2010 została zaakceptowana. Zgodnie z Concorde Agreement, BMW Sauber zostanie przyjęty jako 13. zespół w Mistrzostwach, zajmując miesce wycofanego zespołu Toyoty.

FIA współpracowała z Właścicielem Praw Komercyjnych i zespołami w ostatnich tygodniach i jest bardzo im wdzięczna za wsparcie w uzyskaniu najkorzystniejszego  dla sportu rozwiązania sytuacji. Uaktualniona lista startowa zostanie opublikowana w najbliższym czasie.

Po decyzji o wycofaniu się  BMW z F1, od 29 lipca Peter Sauber walczył o zespół, swoich ludzi i ich miejsca pracy, a wreszcie o to, co budował przez lata. Musi to być jeden ze szczęśliwszych dni w jego życiu. Co prawda, to jeszcze nie koniec trudnej wędrówki, bo czekają go rozmowy ze sponsorami, kierowcami, a także powierzenie komuś roli kierowania zespołem. Jakie będą decyzje personalne? Będziemy na nie oczekiwać z ciekawością. Póki co, trzeba pogratulować wygranej bitwy!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!