Sara Price – pierwsza kobieta w Stadium Super Truck

Na liście najdziwniejszych sportów motorowych znajduje się kategoria SST, czyli Stadium Super Truck. Właśnie pojawiła się tam pierwsza kobieta, która jest sponsorowana przez firmę BitTorrent.

Dużo osób kojarzy firmę BitTorrent, która jest znana z oprogramowania do udostępniania plików. Za to dużo mniej orientuje się, o co chodzi w takim sporcie jak Stadium Super Truck.

Konkurencja powstała niedawno i jest popularna przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Twórcą tego cyklu wyścigów jest Robby Gordon, znany z NASCAR i Rajdu Dakar. Zawodnicy SST mają do dyspozycji samochody półciężarowe wyposażone w silniki V8 o mocy 600 KM. Wyglądają jak samochody do rajdów terenowych, ale zamiast po szutrach ścigają się po asfalcie. Do tego na całej trasie znajdują się specjalnie przygotowane rampy, na których wybijają się w powietrze. Całość wygląda bardzo widowiskowo.

W konkurencji zdominowanej przez mężczyzn pojawiła się właśnie Sara Price, 23-latka z Południowej Kalifornii. Wystartuje podczas imprezy na torze Honda Toronto Indy w ciężarówce oklejonej barwami BitTorrent. Wcześniej startowała w zawodach motorcrossowych i offroadowych. Ścigała się również na asfalcie. Swoją przygodę z off-roadem zaczęła w wieku ośmiu lat. Wtedy po raz pierwszy zasiadła za kierownicą motocykla. 

Jak trafiła do SST? Zupełnie przez przypadek. Jakiś czas temu wystawiła na Craiglist (popularny w USA portal z ogłoszeniami) swój samochód wyścigowy. Kupił go właściciel firmy BitTorrent. Po odbiór samochodu zaprosiła go na tor, tuż po ostatnich zawodach, w których miała pojechać. Szczęśliwie złożyło się, że wygrała swoją klasę, a nabywca samochodu obserwował z trybun jej poczynania. Po zakończeniu imprezy oznajmił jej, że chciałby ją sponsorować. Myślała, że to żart i poprosiła by po prostu kupił od niej samochód. Wtedy okazało się, że jest właścicielem firmy BitTorrent. Od tamtej pory rozpoczęła się ich współpraca, której owocem jest właśnie start w SST.

A tak wyglądają typowe zawody w Stadium Super Truck.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze