Samsung stworzył inteligentną szybę dla motocykla

Firma Samsung nie kojarzy się w Europie z motoryzacją, ale koreański koncern przygotował niedawno rozwiązanie, które już niebawem może trafić na wyposażenie wielu jednośladów. Jest to inteligentna szyba do motocykli przypominająca trochę system HUD

Nowe rozwiązanie zaprezentowano na jednośladzie Yamaha TriCity. Produkt jest na razie w fazie prototypu, ale jest to jeden z projektów zapowiadających „internet ruchomych rzeczy”. Technologia Samsung Smart Windshield działa trochę jak wyświetlacz HUD używany w samochodzie. Specjalna, inteligentna szyba pozwoli na obsługiwanie telefonu i GPS podczas jazdy bez odrywania rąk z kierownicy.

Poza tym urządzenie może automatycznie wysyłać wiadomości, które poinformują dzwoniącego o tym, że odbiorca nie może rozmawiać, ponieważ aktualnie prowadzi motocykl. To nie wszystkie możliwości urządzenia, ale producent na razie nie zdradza więcej.

Współpraca Samsunga i Yamahy ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa motocyklistów, a w przyszłości umożliwić komunikację między pojazdami. W lutym koreański koncern zainwestował 2 mln dolarów w firmę Veniam, która pracuje nad systemem komunikacji V2V (Vehicle to Vehicle).

Zobaczcie jak działa Samung Smart Windshield.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze