Samochodowa kolekcja Ralpha Lauren’a. Galeria i film

LM Ferrari 250 z 1964 roku, imponujący Jaguar XKSS, przedwojenna Alfa Romeo Monza 8 C 2300 to tylko niektóre perełki światowej motoryzacji, należące do słynnego projektanta mody Ralpha Lauren'a. Większość z nich, zostanie wystawiona już tej wiosny w Paryżu.

Ralph Lauren razem ze swoim 938 Bugatti Type 57SC Atlantic Coupe wartym ponad 40 milionów dolarów.
fot. z archiwum Ralpha Lauren’a

Kolekcja będzie wystawiana po raz pierwszy w historii w Paryżu właśnie tej wiosny. W zbiorze Lauren’a znajdują się najwspanialsze, najrzadsze i najbardziej wartościowe pojazdy na świecie. Do tego utrzymane w nieskazitelnym stanie. Najcenniejsze klejnoty słynnego projektanta mody Ralpha Lauren’a będzie można zobaczyć już od 28 kwietnia w Muzeum Décoratifs Musée des Arts w Paryżu. Wystawa potrwa do 28 sierpnia 2011 roku.

Paryska ekspozycja będzie skupiała się na prezentowaniu modeli europejskich stworzonych między 1930, a 1990 rokiem i ma stanowić odzwierciedlenie tego, jak w ciągu tych lat zmieniał się styl i charakter projektowanych aut. Kustosz wystawy, Rodolphe Rapett, aby zwiększyć atrakcyjność ekspozycji, zatrudnił scenografa Jeana -Michela Wilmotte, który odbowiedzialny jest za odpowiednią prezentację pojazdów, przy użyciu gry światła i dźwięku. Pokaz kilku wybranych modeli będzie połączony również z projekcją materiałów filmowych. Muzeum przygotowało też specjalną książkę, dla uczczenia tego wydarzenia.

Ralph Lauren w Jaguarze XKD z 1955 roku.
fot. z archiwum Ralpha Laurena

Kolejną atrakcją wystawy będzie film zatytułowany „Sztuka Automobilizmu: arcydzieła z kolekcji Ralpha Lauren’a”. Będzie on opowieścią o 13-stu najcenniejszych egzemplarzach, jakie są w jego posiadaniu, między innymi: Ferrari 250 Testarossa z 1958 roku, Ferrari 250 GTO z 1962 roku, Bugatti 57 SC Atlantic Coupé. Wartość każdego z tych aut szacowana jest na ok. 30 – 40 milionów dolarów.

Mamy dla Was drobny przedsmak tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia galerii, która przedstawia chronologicznie niektóre z aut, jakie zostaną zaprezentowne w Paryżu.

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze